ENG
A A A
 luty 2020 

Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: ASMED-Balletto di Sardegna (Sardynia) „Tempesta”

29 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek ZAWIROWANIA, ul. Belwedeska 20/22

W ramach jesiennej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Tempesta w choreografii Cateriny Genty. Tempesta to urocze, zachwycające, delikatnie ironiczne, kalejdoskopowe dzieło teatru i tańca. Dzięki swoim porywającym pieśniom Tempesta daje wgląd w senny świat zawieszony w czasie i przestrzeni, gdzie życie toczy się magicznie i równolegle w jego rozmaitych formach. 

Gdańsk: Teatr Dada von Bzdülöw „ONE”

29 września 2018 - 30 września 2018 | godz. 19:00 | Gdańsk: Teatr Wybrzeże, Sala Czarna, ul. Św. Ducha 2

Teatr Dada von Bzdülöw zaprasza na pokaz spektaklu ONE, czyli swoje 51 przedstawienie od 1992 roku. Poprzednia premiera Dzisiaj, wszystko podsumowywała niejako 25 lat artystycznych poszukiwań zespołu założonego przez Leszka Bzdyla i Katarzynę Chmielewską. Nowe otwarcie należy do młodych twórców Teatru Dada. Spektakl ONE realizują Katarzyna Ustowska i Piotr Stanek, znani gdańskiej widowni z kreacji w przedstawieniach Teatru Dada – Enclave 4/7, INTRO i we wspomnianym już Dzisiaj, wszystko – oraz Katarzyna Kania, studentka choreografii w Giessen (CuP) i Patryk Durski, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakl ONE powstaje pod opieką artystyczną Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla.

Siedlce/Scena dla tańca 2018: Polski Teatr Tańca „Gorycz” – chor. Kaya Kołodziejczyk

29 września 2018 | godz. 19:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Polskiego Teatru Tańca Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk w ramach programu „Scena dla tańca 2018”. Gorycz ma wiele odcieni: zmysłowy, egzystencjalny, metafizyczny. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem, w słodko-gorzkim uczuciu miłości. Gorycz w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz ludowych obrzędach dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem białego śpiewu. Jedna z trzech odsłon tryptyku poświęconego reinterpretacji Dziadów Adama Mickiewicza.

 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2018.

 

Trailer

Biletyhttps://iframe39.biletyna.pl/event/view/id/78676 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia