ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Bydgoszcz/XXV Bydgoski Festiwal Operowy: Dansk Danseteater „Kreda” i „Czarny diament” – chor. Tim Rushton

2 maja 2018 - 3 maja 2018 | godz. 19:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5.

Podczas XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: Kreda i Czarny diament zespołu Dansk Danseteater w choreografii Tima Rushtona. Dziś Duński Teatr Tańca jest największym i najważniejszym zespołem tańca w Danii. Zespół jest złożony z wyselekcjonowanych tancerzy z całego świata. Jego działalność obejmuje wielkie sceniczne produkcje w Duńskim Teatrze Królewskim, wydarzenia plenerowe oraz częste zagraniczne tournée, które zaowocowały entuzjastycznie przyjmowanymi występami na wszystkich kontynentach. Od 2001 roku Tim Rushton (kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego) jest dyrektorem artystycznym zespołu i z sukcesem kształtuje swą wizję teatru tańca.

Kraków/SPACER 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Paweł Sakowicz „TOTAL” i Marta Wołowiec, Marcin Janus „Hold on”

3 maja 2018 | godz. 20:30 | Kraków: Scena NCK, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232.

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2018 Krakowskie Centrum Choreograficzne - Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: TOTAL Pawła Sakowicza oraz Hold on Marty Wołowiec i Marcina Janusa. Pokaz spektaklu Pawła Sakowicza odbywa się jednocześnie w ramach pokazów Polskiej Sieci Tańca. Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia