ENG
A A A
 listopad 2019 

Warszawa: 38. Scena Tańca Studio – „Słowa przychodzą później”

2 września 2019 - 3 września 2019 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Instytut Muzyki i Tańca i STUDIO teatrgaleria zapraszają na 38. Scenę Tańca Studio, która odbędzie się pod hasłem Słowa przychodzą później. Przez najbliższe dwie odsłony za program STS odpowiadać będzie nowy duet kuratorski – Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek. Składać się na nią będą spektakle dojrzałych artystów: Iwony Olszowskiej, Wojciecha Mochnieja, Ryszarda Kalinowskiego i Karoliny Garbacik.

 

Koszęcin/Piotrków Trybunalski/Bytom/Wrocław/Poznań/Łódź/Warszawa: „Młody duch tańca” – polsko-japoński projekt taneczny

3 września 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Polsko-japoński projekt taneczny Młody duch tańca prapremierę miał we wrześniu 2017 roku. W 2018 roku został po raz pierwszy pokazany w Japonii, gdzie był częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczna edycja jest poświęcona 100. rocznicy nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. Po prezentacji na Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju spektakl pokazywany był podczas tourneé w Japonii: w Osace, Kioto i Tokio. Ostatnim etapem w 2019 roku, podsumowującym trzyletnią współpracę polsko-japońską, jak również honorującym wspomnianą rocznicę, będzie prezentacja spektakli w Polsce: w Koszęcinie, Bytomiu, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i w Warszawie.

 

Na galę złożą się pokazy solowe, duety i grupowe w technice klasycznej i technikach współczesnych. Istotną częścią programu są także polskie tańce ludowe i narodowe.  

Warszawa/38. Scena Tańca Studio: Ryszard Kalinowski „Ostatnie solo K.”

3 września 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, scena Malarnia, plac Defilad 1

Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria zapraszają na spektakl Ostatnie solo K. Ryszarda Kalinowskiego, który odbędzie się w ramach 38. Sceny Tańca Studio.

 

O spektaklu:

 

„Chyba minęły już moje najlepsze lata. Gdy istniała szansa na szczęście. Ale nie chciałbym, żeby wróciły. Teraz, gdy mam w sobie ten ogień, już nie. Nie, nie chciałbym, żeby wróciły”.

Samuel Beckett, Ostatnia taśma (no tak…)

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia