ENG
A A A
 sierpień 2019 

Wrocław: „Open Door” – pokaz etiud choreograficznych

30 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Opera Wrocławska organizuje warsztaty choreograficzne Open Door skierowane  do młodych choreografów, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła jako twórcy. Warsztaty przeznaczone są zarówno do profesjonalistów, jak i osób bez doświadczenia choreograficznego. Na zakończenie warsztatów odbędzie się pokaz 9 etiud choreograficznych, które z tancerzami Opery Wrocławskiej przygotowało dziewięciu polskich i zagranicznych choreografów. To inicjatywa, która ma na celu propagowanie tańca współczesnego i wspieranie młodych choreografów w ich rozwoju zawodowym, jak również – promocję muzyki polskich kompozytorów. Przygotowane chorografie powstały do dzieł Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Sławomira Kupczaka i Pawła Mykietyna. Projekt odbywa się we współpracy z Semperoper Ballet w Dreźnie, gdzie w dniach 2-4 lipca 2018 roku choreografowie Baletu Opery Wrocławskiej wezmą udział w partnerskich warsztatach choreograficznych Close Up! organizowanych przez Semperoper Ballet.

Kraków: Valentina Tanz „Mądrość jak rozkosz” – koncert uzdrawiający

30 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Kraków: Shefter Gallery, ul. Jabłonowskich 6

Lucyna Shefter Gallery wspólnie z Lamella - the house of queer arts. mają przyjemność zaprosić na performatywny koncert medytacyjny w wykonaniu Valentyny Rity Tanz / Vali Tomasza Foltyna. Koncert będzie miał formę kolażu poezji, dźwięku i performansu. Organizatorzy zapraszają do doświadczenia sztuki rozumianej jako bezkompromisowej formy ekspresji, choreografii subtelnego oporu, delikatnej rewolucji czułości, a jednocześnie – wynikającej z osobistej potrzeby uzdrowienia – doświadczenia utraty, smutku i śmierci.

 

Wstęp wolny.

Wymagana jest rezerwacja miejsc siedzących: kamil@sheftergallery.com

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/II: Agencja Artystyczna Mateusz Wójcik „Usłyszeć taniec”

30 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach II odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Agencja Artystyczna Mateusz Wójcik pokaże spektakl Usłyszeć taniec. Usłyszeć taniec jest widowiskiem różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego i amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki, ethno-jazzowej granej na żywo. To barwny spektakl, w którym taniec jest częścią muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury spotykają się tutaj w jednym miejscu, a tradycja i współczesność stają się synonimami. Od premiery w 2014 roku odbyło się ponad 130 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia