ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Poznań: Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2019

21 czerwca 2019 - 30 czerwca 2019 | Poznań: Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Tegoroczna edycja przeglądu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie, kodbędzie się w dniach 21-30 czerwca 2019. Program jest przeglądem współczesnej choreografii, który już od 15 lat przygotowuje kuratorka Joanna Leśnierowska. Znalazły się w nim spektakle twórców polskich (Agata Siniarska, Anna Nowicka, Maria Stokłosa, Paweł Sakowicz) i zagranicznych (Márta Ladjánszki, Sofia Dias & Vítor Roriz, Ivo Dimchev, Quarto, Chiara Bersani, Anne Juren, Meg Foley). Oprócz tego Rivka Rubin poprowadzi coaching dla artystów, kuratorów i producentów w ramach Alternatywnej Akademii Tańca. 

Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2019: Prezentacje

28 czerwca 2019 - 30 czerwca 2019 | godz. 18:30 | Toruń: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Przedzamcze 11/15

Sfera Ruchu_Toruń to festiwal prezentujący spektakle oparte na technice tańca współczesnego, w połączeniu z warsztatami dla tancerzy. Do udziału w tegorocznej, piątej już edycji organizatorzy wybrali 16 z 41 nadesłanych propozycji. Ich poziom i różnorodność – jak zaznaczają – były w tym roku imponujące. Oprócz zakwalifikowanej szesnastki, podczas dwóch festiwalowych wieczorów zaprezentują się także gospodarze: Projekt PańFu, Teatr Tańca Akro oraz nauczyciele Sfery Ruchu – Marion Sparber i Alan Fuentes-Guerra.

 

Bilety: 15 zł (jeden dzień).

Więcej informacji: www.mdktorun.pl/sfera-ruchu-torun/ i na FB

 

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Carmen-Suita”, „Pietruszka” – transmisja

30 czerwca 2019 | Łuków: Kino Łuków

Dystrybutor filmowy nazywowkinach.pl zaprasza do kin w całej Polsce na wieczór baletowy, na który złożą się baletowa wersja Carmen, stworzona dzięki staraniom legendarnej primabaleriny Mai Plisieckiej i nowe choreograficzne odczytanie opowieści o jarmarcznej kukiełce Pietruszce. Będzie to ostatnia w tym sezonie transmisja z cyklu Bolshoi Ballet Live.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia