ENG
A A A
 sierpień 2019 

Warszawa: XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł „Zorientuj się!”

30 września 2018 - 5 października 2018 | Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1 | Hala Gwardii Plac Żelaznej Bramy 1 | Samo Centrum Wszechświata ul. Chłodna 29

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Tańca i Performansu Ciało/Umysł.  

Zaproszeni w 2018 roku na Ciało/Umysł artyści stawiają sobie i nam osobiste pytania – bez oskarżeń, gotowych rozwiązań i jednoznacznych odpowiedzi. Mierzą się ze stereotypami, sięgają do bogatej tradycyjnej kultury swoich krajów po to, by mówić o ich współczesności. Zapisane w spektaklach indywidualne doświadczenie otwiera możliwość porozumienia opartego na empatii, pozwala zrewidować to, co znane. Jest punktem wyjścia do rozmowy zarówno o Europie i świecie arabskim, jak i o nas samych.

Artyści, czerpiąc z tradycyjnej muzyki swoich krajów, korzystając z nowych form sztuki tańca i performansu tworzą współczesną opowieść o tym, jak nowe wciąż spotyka się ze starym. Pośrednio przypomnimy też o obecnych problemach geopolitycznych.

Warszawa: Warsztaty „Butoh – Space Dance”. Prowadzenie: Tetsuro Fukuhara

30 września 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: BUTOHSFERA, ul. Narbutta 46/48 lok. 51 (Publink), godz. 11.00 - 19.00

Fundacja POMPKA zaprasza na warszaty Butoh – Space Dance, które poprowadzi Tetsuro Fukuhara. Warsztaty są autorską metodą  pracy z ciałem, stworzoną przez artystę. Przy wtórze pięknej muzyki bądź naturalnych odgłosów otoczenia, uczestnicy warsztatów będą badać relacje ciała w przestrzeni i tańczyć własny taniec.

 

Koszt udziału: 550 zł

Zgłoszenia: do 13 września 2018, Anita Zdrojewska, azdrojewska@publink.com.pl 

 

Warszawa: Fundacja Sztuka Ciała „Wdech wydech” – reż. Maria Seweryn - Premiera

30 września 2018 | godz. 16:00 | Warszawa: Teatr Soho, Mińska 25 | Premiera

Maria Seweryn wraz z Fundacją Sztuka Ciała zaprasza na performatywny spektakl Wdech wydech dla widzów od 12. roku życia. Przedstawienie powstało na kanwie motywów z Kasieńki Sary Crossan i Odysei Homera. Spektakl dotyka problemów wielu młodych ludzi tj. poczucie osamotnienia czy zwątpienie we własną wartość. Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia