ENG
A A A
 sierpień 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: Agnieszka Kryst „Łuczniczki”

31 lipca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Foyer, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Agnieszka Kryst pokaże spektakl Łuczniczki. Łuczniczki to performans ruchowy, inspirowany dwiema bydgoskimi rzeźbami, które stanowią dziś podwójny symbol miasta: klasycznym pomnikiem Łuczniczki Ferdinanda Lepcke z 1908 roku, znajdującym się przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz rzeźbą Marcina Jagodzińskiego-Jagenmeera odsłoniętą w 2013 roku przed Operą Nova. Do obydwu rzeźb artystom pozowały modelki, których tożsamość nie jest dziś  znana. Skomplikowana relacja artysty i jego muzy, polityczność kanonów estetycznych oraz rzeźbiarski potencjał ciała stały się dla choreografki Agnieszki Kryst impulsem do potraktowania ruchu jako narzędzia emancypacji.

 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/III: FORMAT ZERO „Warszawskie Muzeum Tańca”

31 lipca 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Duża scena, Teatr Studio, pl. Defilad 1.

W ramach III odsłony Sceny Tańca Studio 2018 odbędzie się pokaz spektaklu Warszawskie Muzeum Tańca Kolektywu Artystycznego FORMAT ZERO. Warszawskie Muzeum Tańca prezentuje dorobek pionierów tańca modern  z lat 1918 – 1939 w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów.

 

Marta Kosieradzka inspirowała się postacią Tacjanny Wysockiej, której życie toczyło się pomiędzy dwoma miastami – Warszawą i Petersburgiem. W etiudzie pokazana jest jako natchniona i egzaltowana artystka, zafascynowana Isadorą Duncan, a zarazem twórczyni sztuki kabaretowej i rewiowej.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia