ENG
A A A
 listopad 2018 

Łódź: VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Retroperspektywy”

24 sierpnia 2018 - 2 września 2018 | Łódź: Art_Inkubator Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Teatr CHOREA zaprasza na  VI edycję Festiwalu Retroperspektywy – miejsce konfrontacji artystycznych teatru niezależnego oraz mainstreamowego, platforma spotkań, warsztatów i dyskusji.

Przed widzami tegorocznej edycji dwa weekendy przeglądów spektakli i wydarzeń muzycznych. Na sobotnie i niedzielne przedpołudnia zaplanowano warsztaty i master class, a po przedstawieniach rozmowy z twórcami.

 

Karnety i bilety na poszczególne z nich można zarezerwować i kupić w biurze Teatru CHOREA (organizatora festiwalu), lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej festiwalu.

 

Strona festiwalu i programhttp://www.retroperspektywy.com

 

Kraków/KCC: „KCC Dance Intensive” – letnie warsztaty

27 sierpnia 2018 - 1 września 2018 | Kraków: Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na intensywne, letnie warsztaty w zmienionej formule. Oferta zostaje poszerzona o dodatkowe formy – w programie: FIZYCZNYzGAGAcamp, GaGa dancers i GoPiYoga z Gosią Mielech, taniec fizyczny z Patricią Hastewell oraz po raz pierwszy w KCC Countertechnique z Yi-chun Liu. Warsztaty skierowane są dla tancerzy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, zainteresowanych szeroko pojętym tańcem współczesnym i improwizacją. Podczas wydarzenia odbędą się również zajęcia GaGa people adresowane do wszystkich chętnych powyżej 16 r.ż., bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego.

 

Więcej informacji o pedagogach, regulamin oraz karta zgłoszeń: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/kcc-dance-intensive/

Kontakt: kcc@nck.krakow.pl

Zgłoszenia do 18 lipca. 

Warszawa: „Miłosny list z pustki” – warsztat „be butoh” z Mayą Dunsky

30 sierpnia 2018 - 31 sierpnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: ul. Narbutta 46/48 lok. 51, w godz. 18.00-21.00.

Fundacja POMPKA i Anita Zdrojewska zapraszają na czterodniowy warsztat badania własnych ciał butoh, który poprowadzi Maya Dunsky. Zasadniczym zadaniem podczas warsztatu będzie praca nad stworzeniem ubrania/sukni/kostiumu. Uczestnicy będą tworzyć – zszywać, pruć, skracać i ponownie łączyć różne materiały i obiekty, które będą ich inspirować w połączeniu się z nowym, nieprzewidzianym bytem. Materiały, które są być może obce sobie na co dzień, połączą się na nowo, tworząc nową drogę, nowy dom, nowe ciało zapraszające do poddania się jego/jej wyjątkowemu tańcowi. Warsztatowe spotkanie będzie okazją do stworzenia wspólnej, pełnej wzajemnego wsparcia przestrzeni, w której uczestnicy będą się ze sobą dzielić w procesie tworzenia kostiumu. 

Aby zgłosić się na warsztaty, organizatorzy proszą  o wysłanie zgłoszenia mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 złotych do 15 sierpnia 2018. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 29 sierpnia 2018.
Anita Zdrojewska
Nr konta: 33 1440 1387 0000 0000 0940 3507
Kontakt: azdrojewska@publink.com.pl; tel. 501 175 595

 

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia