ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Muzeum Azji i Pacyfiku: „Taniec butoh – fotografie” – wystawa zdjęć tancerki TO-EN

19 stycznia 2018 - 18 marca 2018 | Warszawa: Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24.

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na wystawę zdjęć poświęconych twórczości tancerki butoh TO-EN / TO-EN Butoh Company. Na wystawie będzie można zobaczyć tancerkę w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Natalii Osuch, Dawida Linkowskiego i Andrzeja Grzelaka. Wystawa prezentuje zdjęcia fotografów, którzy pojawili się na drodze twórczej TO-EN. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

 

Gdańsk: Natalia Iwaniec „GaGa/people” – warsztat

3 lutego 2018 - 4 lutego 2018 | godz. 12:00 | Gdańsk: ARUNA – Studio jogi i tańca, al. Rzeczypospolitej 11a

W nowym tanecznym centrum w Gdańsku „Aruna” w pierwszy weekend lutego odbędzie się warsztat GaGa/people, które poprowadzi Natalia Iwaniec.

Koszt: 220 zł.

 

Informacje i pytania: Joanna Mikołajczyk, aruna@arunastudio.pl

Warszawa/Teatr Wielki – Opera Narodowa: Polski Balet Narodowy „Poskromienie złośnicy” – chor. John Cranko

4 lutego 2018 | godz. 12:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Pełna humoru i wdzięku sztuka Williama Szekspira Poskromienie złośnicy doczekała się wspaniałej wersji baletowej, której twórcą był słynny brytyjski choreograf John Cranko (1927-1973). Stworzył ją w 1969 roku dla Baletu Stuttgarckiego, a jego przedstawienie zyskało opinię jednej z najlepszych komedii choreograficznych XX wieku i weszło do kanonu światowego repertuaru baletowego.

 Muzykę do baletu Johna Cranko zaaranżował na orkiestrę według jego scenariusza niemiecki kompozytor Kurt-Heinz Stolze na motywach wybranych utworów Domenico Scarlattiego. Choreografię realizuje z zespołem Polskiego Baletu Narodowego upoważniona do tego brytyjska choreolog Jane Bourne we współpracy z wybitnym polskim tancerzem Filipem Barankiewiczem, który przez wiele lat był w Balecie Stuttgarckim wykonawcą głównej roli Petruchia. Przedstawienie w Teatrze Wielkim odtwarza oryginalną scenografię Elisabeth Dalton, jaka  towarzyszy temu baletowi od zarania. Dyrygentem przedstawienia jest kanadyjska artystka Judith Yan, wyspecjalizowana w prowadzeniu tego przedstawienia na scenach świata. Nad odtworzeniem kostiumów i dekoracji pracowali z kolei Diana Eckmann i Steen Bjarke, który jest zarazem reżyserem świateł tej produkcji. W przedstawieniu wystapią wszyscy czołowi soliści Polskiego Baletu Narodowego.

 

Polskie prawykonanie Poskromienia złośnicy Johna Cranko odbędzie się 27 listopada 2015, a przedstawienie wzbogaci poźniej program Festiwalu Szekspirowskiego, projektowanego przez Polski Balet Narodowy na kwiecień 2016 dla uczczenia 400. rocznicy śmierci wielkiego

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia