ENG
A A A
 grudzień 2018 

Gdańsk: Opera Bałtycka „Dziadek do orzechów” – chor. François Mauduit

5 grudnia 2018 - 7 grudnia 2018 | godz. 11:00 | Opera Bałtycka | Gdańsk

Opera Bałtycka zaprasza na jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych spektakli baletowych. Baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia jest piękną historią dla całej rodziny. Niezwykła historia o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze uczy młodych widzów najważniejszych rzeczy. Dla wszystkich natomiast wysłuchanie nadzwyczajnej i niezwykle zróżnicowanej muzyki Piotra Czajkowskiego będzie niezwykłym doświadczeniem. Gdańską realizację przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf François Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Dziadek do orzechów to spektakl idealny na długie zimowe wieczory – piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018/„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”: „Taniec zapisany kamerą – od klasyki do współczesności” – spotkanie z Elwirą Piorun

5 grudnia 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI NAUTILUS ul. Pancera 18 (Białołęka)

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI Nautilius zapraszają na spotkanie z Elwirą Piorun „Taniec zapisany kamerą – od klasyki do współczesności”, które odbędzie się w ramach projektu Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile. Jego inicjatorką i autorką jest Małgorzata Matuszewska z Teatru Tańca NTF.

 

Elwira Piorun tancerka, pedagożka, choreografka. Absolwentka warszawskiej szkoły baletowej i pedagogiki tańca na Akademii Muzycznej im. Fryderyka w Warszawie. Długoletnia solistka Teatru Wielkiego − Opery Narodowej w Warszawie. Tańczyła w choreografiach Georges’a Balanchine’a, Maurice’a Bѐjarta, Matsa Eka, Teresy Kujawy, Witolda Grucy i innych. Przez osiem lat (1990-1997) występowała w głównych partiach tanecznych produkcji realizowanych w Niemczech w Hagen i Dortmundzie. W 2005 roku wraz z Włodzimierzem Kaczkowskim założyła Teatr Tańca Zawirowania.

Warszawa/Nowy Teatr: Marta Ziółek „Workout” – warsztaty ruchowe dla kobiet

5 grudnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na cykl warsztatów tylko dla kobiet, które poprowadzi Marta Ziółek. Zajęcia będą oparte na hybrydowej technice z elementami anatomii doświadczalnej, street dance, fitnessu oraz technik somatycznych. Zajęcia składać się będą z ćwiczeń ogólnorozwojowych rzeźbiących sylwetkę, transowej praktyki tanecznej, pracy z głosem i oddechem.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia