ENG
A A A
 kwiecień 2020 

Wieliszew/XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2019”: X Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne: Polskie Tańce Narodowe w Turniejach Tańca Polskiego

5 kwietnia 2019 | godz. 14:00 | Wieliszew-Skrzeszew: Hala sportowa przy Sp nr 2 w Wieliszewie, ul. Kościelna 27/sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Skrzeszewie, ul. Szkolna 10| sala hala sportowa w Wieliszewie, ul. Modlińska 65|sala lustrzana w hali sportowej w Wieliszewie, ul

Organizowane po raz dziesiąty bezpłatne warsztaty skierowane są do uczestników konkursu mistrzowskiego ale również gości zainteresowanych polskimi tańcami narodowymi niezrzeszonymi w ruchu tańców polskich. Warunkiem jest przesłanie karty zgłoszenia do dnia 1 kwietnia 2019 roku. Ze względu na limit miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.


Karta zgłoszenia indywidualna (.pdf) / (.doc)
Karta zgłoszenia zespołowa (.pdf) / (.doc)

 

 

Portal taniecPOLSKA.pl udzielił wydarzeniu wsparcia medialnego.

Wieliszew/XIX Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2019”: V Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe” – polonez

5 kwietnia 2019 | godz. 18:00 | Wieliszew: Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona, ul. Modlińska 1

Ogólnopolskie Sympozjum Polskie Tańce Narodowe ma w zamyśle organizatorów stanowić naukową formę przybliżenia polskich tańców narodowych, ich funkcji społecznych i roli kulturotwórczej na przestrzeni wieków. Wykłady poprowadzą uznani specjaliści uniwersyteccy pod przewodnictwem etnomuzykologa, antropologa tańca dr hab. Tomasza Nowaka, członka International Council for Traditional Music (Unesco), Laureata Nagrody „CLIO” 2006 oraz Nagrody za najlepszą pracę pisemną z zakresu historii muzyki polskiej 2016. Bezpłatne Sympozjum skierowane jest do wszystkich zainteresowanych.

 

 Portal taniecPOLSKA.pl udzielił wydarzeniu wsparcia medialnego.

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Medea” – reż. Tomasz Szczepanek, chor. Aleksandra Dziurosz

5 kwietnia 2019 - 7 kwietnia 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, plac Orląt Lwowskich 20c, Scena na Świebodzkim

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza na przedstawienie Medea w reżyserii Tomasza Szczepanka – laureata Konkursu na debiut reżyserski w pantomimie. Ruch sceniczny przygotowała Agata Kisiel w konkultacji z Aleksandrą Dziurosz. Premiera spektaklu odbywa się w Światowym Dniu Pantomimy. 

 

Tomasz Szczepanek o spektaklu: W przeciwieństwie do przeciętnej atenki, Medea zamiast dbać o życie – odbiera je, zamiast tworzyć dom – niszczy ten, w którym jest podejmowana. Przesłanie jest takie: nie bądź jak Medea. Jednak, jak wiemy, teatr grecki tworzony był przez mężczyzn i w głównej mierze dla mężczyzn. Stąd też wniosek może być następujący: panowie opowiadali sobie samym historie o tym, jakie powinny być ich panie – te, które bierze się za żonę i te, które wychowuje się w swoich domach. Jak daleko jesteśmy od tej sytuacji dziś w Polsce w XXI wieku?

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia