ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Izabela Chlewińska – performans

4 lipca 2018 - 8 lipca 2018 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performans Izabeli Chlewińskiej.Inspiracją dla performansu jest wystawa Koji Kamoji Cisza i wola życia. Performans jest jednym z etapów przygotowań do premiery nowego spektaklu artystki Cisza, którego premiera odbędzie się w Instytucie Teatralnym we wrześniu tego roku. Cisza to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym. Wychodząc z założenia, że wszyscy ludzie potrzebują uzdrowienia, uczestnicy stworzą tymczasową, fikcyjną wspólnotę, aby przejść serię ćwiczeń cielesno-słuchowych. 

 

Wstęp wolny.

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Magdalena Ptasznik „Mikroklimaty”

5 lipca 2018 - 7 lipca 2018 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performans Magdaleny Ptasznik Mikroklimaty. Mikroklimaty to spacer po Placu Małachowskiego i budynku Zachęty. W ich obrębie to także podróż po miejscach i zdarzeniach potencjalnych – wyobrażonych. W Mikroklimatach rzeczywistość realna i fikcyjna funkcjonują jako równorzędne, wzajemnie się wzbogacając. To intymny, czasem widoczny, a kiedy indziej niezauważalny dla zewnętrznego świata performans, który wydarza się pomiędzy performerką, widzem i przestrzenią.

 

Zapisy:

5 lipca: zacheta.art.pl/pl/kalendarz/magdalena-ptasznik-mikroklimaty-performance
7 lipca: zacheta.art.pl/pl/kalendarz/magdalena-ptasznik-mikroklimaty-performance-2

 

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Karolina Kraczkowska „Otwarte próby”

5 lipca 2018 | godz. 14:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performance Karoliny Kraczkowskiej Otwarte próby.

Poezja haiku, kamień, zen, sztuki walki buddyjskich mnichów, bambusowy las, bębny taiko, techniki medytacji posłużą artystce jako inspiracja do znalezienia osobistego języka choreograficznego. Punktem wyjścia stanie się twórczość Kojiego Kamojiego i prezentowana obecnie w Zachęcie jego indywidualna wystawa, podobnie jak dla Lucindy Childs w 1965. 

 

Wstęp wolny

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia