ENG
A A A
 lipiec 2019 

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Agnieszka Kryst „Łuczniczki”

5 lipca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędzie się performance Agnieszki Kryst Łuczniczki. To performans ruchowy, inspirowany pomnikami łuczniczek, wykonanymi przez Ferdinanda Lepcke (1908) i Marcina Jagodzińskiego-Jagenmeera (2013). Finalny kształt rzeźb poddany zostaje dekonstrukcji, a produkcja napięcia w ciele staje się metodą wytwarzania i burzenia formy ruchowej. Kryst i Sikora oddają Łuczniczkom swoje ciała, twarze i głosy. Wdzierają się pod powierzchnię symbolu, uruchamiają go i nadają mu siłę sprawczą. Eksplorując tematykę kobiecego doświadczenia w sztuce i fizyczność emocji, projektują ucieleśnioną tożsamość poddawaną ciągłej transformacji.

 

Wstęp wolny

Warszawa/Poszerzanie pola: „Jak zobaczyć taniec. Ćwiczenia w patrzeniu na taniec” – wykład inauguracyjny Joanny Leśnierowskiej

5 lipca 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Nowy Teatr w Warszawie i Art Stations Foundation zapraszają na wykład Joanny Leśnierowskiej, inaugurujący cyklu Ćwiczenia w patrzeniu, który jest częścią nowego programu choreograficznego Poszerzanie pola. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak doszło do tego, że nie tylko bieganie i chodzenie jest tańcem, ale każdy najmniejszy możliwy do pomyślenia gest, a nawet sama już o nim myśl. Usłyszą o tym, jak narodziła się współczesna choreografia, jak umysł stał się mięśniem, który można ćwiczyć i w jaki sposób materiałem dla dzisiejszej choreografii może być nie tylko ludzkie ciało w ruchu (lub bezruchu), ale obiekty, słowa, obrazy i myśli… Oraz jakie strategie czynienia choreografii widzialną aplikują współcześni artyści?

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia