ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomy „Café Panique” – reż. Joanna Gerigk

4 stycznia 2019 - 6 stycznia 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20 c

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na  spektakl Café Panique w reżyserii Joanny Gerigk. Fabuła przedstawienia inspirowana jest opowiadaniami Rolanda Topora ze zbiorów Cztery róże dla Lucienne oraz Najpiękniejsza para piersi na świecie. Głównym tematem podejmowanym przez twórców przedstawienia jest samotność i sposoby radzenia sobie z nią. Sytuacje, w które zostają wplątani bohaterowie, stają się próbą walki o sens życia i człowieczeństwa. Scenografię przygotował Michał Dracz, a muzykę skomponował Sebastian Ładyżyński.

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Don Kichot” – chor. Aleksiej Fadejeczew wg Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego (retransmisja)

6 stycznia 2019 | Łódź: Łódzki Dom Kultury, Kino Szpulka

Dystrybutor filmowy nazywowkinach.pl zaprasza do kin w Polsce na retransmisję baletu komicznego Don Kichot z Teatru Bolszoj w Moskwie. Balet w trzech aktach, w choreografii Aleksieja Fadejczewa, do muzyki Ludwiga Minkusa to druga pozycja tegorocznego sezonu transmisji baletowych z Teatru Bolszoj. Balet ten niemal nie schodzi ze sceny Teatru Bolszoj od swej premiery w 1869 roku, w coraz to nowszych wersjach choreograficznych i reżyserskich. Niedawno swoją wersję wznowił – w nowych kostiumach i dekoracjach – Aleksiej Fadejeczew. W rolę pełnej temperamentu Kitri wcieli się pierwsza solistka Jekaterina Krysanowa. Jako sprytny cyrulik Basilio partnerować jej będzie pierwszy solista Siemion Czudin.

Kraków/Balet Cracovia Danza: „Fin de Siècle” – chor. Romana Agnel, Wioletta Maciejewska

6 stycznia 2019 | godz. 14:00 | Kraków: Różne lokalizacje na trasie spaceru, początek przed siedzibą Archiwum Narodowego w Krakowie przy ul. Siennej 16.

W ramach akcji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Wokół szopki - spacerem po Krakowie, Balet Dworski Cracovia Danza pokaże swój program Fin de Siècle w choreografii Romany Agnel i Wioletty Maciejewskiej. Będzie to prezentacja repertuaru balu karnawałowego w Krakowie z przełomu XIX i XX wieku.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia