ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Wrocław: Novy Ruch Teatr „Ciao Ciało!” – reż. Agnieszka Dziewa

6 maja 2018 | godz. 17:00 | Wrocław: Barbara, ul. Świdnicka 8B.

Novy Ruch Teatr pokaże najnajom ruchowe opowieści o fascynującym i tajemniczym mechanizmie ludzkiego ciała. Ciao Ciało! to pełna przygód historia o odkrywaniu swojego ciała i niepohamowanej potrzebie ruchu. Ręce!? Do czego służą ręce? Nogi!? A nawet dwie nogi! Co można robić (z) nogami? Co kryje się w dziurkach od nosa? Ciało staje się w tej historii zarazem placem zabaw, jak i dziwnym niezbadanym mechanizmem. Lekka forma taneczno-pantomimiczna w przyjaznej przestrzeni, z autorską muzyką – to to, co w Ciało! Ciało nie pozwoli dzieciom nawet na chwilę odwrócić wzroku od sceny.

 

Przedstawienie dla najmłodszych widzów w wieku 0-5 lat. Nieodłącznym elementem Ciao Ciało! są warsztaty teatralno-ruchowe po przedstawieniu dla dzieci i rodziców.

Kraków/SPACER 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” i Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie” - Premiera

6 maja 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Studio KCC, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. | Premiera

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2018 Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Śmierć. Ćwiczenia i wariacje Renaty Piotrowskiej-Auffret i Dobre wychowanie Grupa Wokół Centrum (premiera). Prezentacja spektaklu Reanty Piotrowskiej-Auffret jest jednocześnie częścią pokazów majowych Polskiej Sieci Tańca. Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

 

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia