ENG
A A A
 czerwiec 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Katowice: Katowice: Teatr Śląski „Himalaje” – reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk

5 czerwca 2018 - 6 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Katowice: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Rynek 10.

Czternaście najwyższych gór świata, tzw. ośmiotysięczników. Korona Himalajów i Karakorum. Z każdą z nich związane są legendy, historie o euforycznych zwycięstwach, ale i bolesnych porażkach. Czy podejmiesz wyzwanie zdobycia ich wszystkich, mając świadomość, że każdemu osiągnięciu szczytu grozi ryzyko upadku? Ile poświęcisz, by osiągnąć cel? Jerzy Kukuczka, choć zdobył je wszystkie, zamiast odpoczywać w domu, postanowił powrócić w Himalaje i raz jeszcze zmierzyć się ze swoją pierwszą górą, Lhotse. Himalaje to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepaściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. To pierwsza teatralna historia o Jerzym Kukuczce  i tych, których życie się z nim splotło.  Spotkamy ich w spektaklu Roberta Talarczyka, który współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście.. Ruch sceniczny dla aktorów przygotowała choreografka Kaya Kołodziejczyk.

Warszawa/XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych. ROZDROŻE 2018: Anarchy Dance Theatre z Tajpej „Second Body” (Drugie ciało)

6 czerwca 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Klub Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”, ul. Batorego 10

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych. ROZDROŻE 2018 (Dwa spojrzenia na człowieka. Spektakle wizualne z Paryża i Tajpej) Fundacja Sztuka i Współczesność zaprasza na pokaz spektaklu Second Body w wykonaniu Anarchy Dance Theatre z Tajpej. Jest to wizualno-taneczne przedstawienie dające okazję do przeżycia niezwykłego doświadczenia percepcji. W jego trakcie obraz ruchu  ciała tancerki ustępuje miejsca obrazowi wirtualnemu. Widzowie spektaklu początkowo obserwują ruch tancerki badającej kinetyczne możliwości swego ciała. Z chwilą pokrycia jej ciała abstrakcyjnymi obrazami cyfrowymi (mapping) odnosi się wrażenie postrzegania świetlnego fantomu w miejsce materialnej osoby. Twórcy spektaklu pokazując  – z użyciem technologii cyfrowych – tzw. „ciało nienaturalne”, podejmują próbę redefinicji pojęcia ciała. Zwracają naszą uwagę na wpływ technologii cyfrowych na percepcję i pojmowanie ludzkiego ciała i cielesności.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia