ENG
A A A
 styczeń 2019 

Gniezno: Teatr Fredry „PRIV” – chor. i reż. Iza Szostak - Premiera

7 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Gniezno: Teatr Fredry, ul. Mickiewicza 9 | Premiera

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na premierę spektaklu PRIV w choreografii i reżyserii Izy Szostak. Tekst napisała Anka Herbut, muzykę stworzył Kuba Słomkowski, na scenie wystąpią m.in. Magda Jędra i Tatiana Kamieniecka. PRIV to eksperyment na intymności – przesuwanie i negocjowanie jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się tu, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, dźwięków, gestów oraz słów. Twórcy spektaklu badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś ustawienia naszej prywatności, bliższe i dalsze relacje oraz wizerunki. Jak wpływa na naszą tożsamość i fizyczność naszych ciał oraz na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. PRIV to kolażowa struktura rozpisana na sześć próbujących się do siebie zbliżyć ciał. Sześć ekspozycji i sześć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu.

Kraków/Scena Tańca Współczesnego: „Młodzi tańczą”

7 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na pokaz najlepszych etiud tanecznych powstałych w sezonie artystycznym 2017/2018 Młodzi tańczą w ramach cyklu Scena Tańca Współczesnego. Program obejmuje 18 pokazów w wykonaniu ponad 120 młodych tancerzy, którzy na co dzień trenują w krakowskich szkołach tańca pod okiem zawodowych tancerzy i choreografów. Widzowie będą mogli zobaczyć zespoły ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, Szkoły Tańca Elita Dance Center Kraków i XXX LO.

Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu „Gdyby Pina nie paliła, to by żyła” – reż. i chor. Cezary Tomaszewski

7 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, pl. Teatralny 1.

Interdyscyplinarny artysta Cezary Tomaszewski tworzy z wałbrzyskim zespołem nostalgiczny i pełen poczucia humoru hołd dla wielkiej artystki. W mgiełce papierosowego dymu – ponieważ wszyscy aktorzy rzucają właśnie palenie, powstaje spektakl z pogranicza dokumentu, biografii, koncertu, teatru tańca i farsy.

O nałogu tytoniowym i nałogowym robieniu sztuki, uzależnieniu od tytoniu i od władzy, od charyzmatycznego lidera. O poczuciu straty i o żałobie. I o wałbrzyskim Wuppertalu, tańcu, Pinie Bausch.

 

„Nie interesuje mnie jak poruszają się tancerze, ale co nimi porusza” – Pina Bausch.

 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia