ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa: Teatr Limen Butoh & Joan Laage (Kogut Butoh/USA) i goście „Fort butoh”

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Pół na pół, Fort Mokotów, ul. Racławicka 99.

Inspiracją dla tego wydarzenia jest Fort Mokotów – jego historia, atmosfera, zabytkowe budynki, teren, a nawet roślinność porastająca ruiny.  Fort M – schowany na warszawskim Mokotowie. Tragiczne wydarzenia ukryte w pamięci miejsca, budynków, ziemi. Ważne dla tego miasta i dziejów Polski. A jednocześnie nowe, współczesne życie, które powstaje w tym miejscu: biznes, sztuka, rozrywka. I jeszcze korzenie drzew splecione z ruinami Fortu – natura i jej niepokonana moc odradzającego się życia…

Gniezno: Teatr Fredry „PRIV” – chor. i reż. Iza Szostak

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Gniezno: Teatr Fredry, ul. Mickiewicza 9

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na premierę spektaklu PRIV w choreografii i reżyserii Izy Szostak. Tekst napisała Anka Herbut, muzykę stworzył Kuba Słomkowski, na scenie wystąpią m.in. Magda Jędra i Tatiana Kamieniecka. PRIV to eksperyment na intymności – przesuwanie i negocjowanie jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się tu, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, dźwięków, gestów oraz słów. Twórcy spektaklu badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś ustawienia naszej prywatności, bliższe i dalsze relacje oraz wizerunki. Jak wpływa na naszą tożsamość i fizyczność naszych ciał oraz na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. PRIV to kolażowa struktura rozpisana na sześć próbujących się do siebie zbliżyć ciał. Sześć ekspozycji i sześć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu.

Warszawa: Latająca Akademia Języków Tańca: tango argentyńskie

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1.

LAJT to zawiązana pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych inicjatywa grupki badaczy zainteresowanych tańcem w jego najróżniejszych odmianach. Pomysł na Akademię zrodził się z rozmów na temat trudności w opisie aktywności tanecznych przy pomocy słów. Spotkania będą odbywały się w różnych miastach Polski – pierwsze planowane jest w Warszawie, kolejne w Krakowie, Poznaniu i Łodzi.

 

Tango argentyńskie – gatunek, który rodził się pomiędzy kulturami, językami i tradycjami – południowoamerykańskimi, afrykańskimi i europejskimi. Zachęca do refleksji na styku teorii i praktyki. I to właśnie jemu poświęcone zostanie pierwsze spotkanie w Instytucie Teatralnym. Jego gościem będzie Ida Zagrzejewska – tancerka, podróżniczka, projektantka.

 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia