ENG
A A A
 styczeń 2019 

Łódź/Gość Dotknij Teatru 2018: Novy Ruch Teatr „Ciao Ciało!” – reż. Agnieszka Dziewa - Premiera

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Łódź: Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2A. | Premiera

Ruchowe opowieści o fascynującym i tajemniczym mechanizmie ludzkiego ciała dla najnajmłodszych widzów pokaże wrocławski Novy Ruch Teatr. Premiera Ciao Ciało! w reżyserii Agnieszki Dziewy odbędzie się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru  – Dotknij Teatru w Łodzi. Ciao Ciało! to pełna przygód historia o odkrywaniu swojego ciała i niepohamowanej potrzebie ruchu. Ręce!? Do czego służą ręce? Nogi!? A nawet dwie nogi! Co można robić (z) nogami? Co kryje się w dziurkach od nosa? Ciało staje się w tej historii zarazem placem zabaw, jak i dziwnym niezbadanym mechanizmem. Lekka forma taneczno-pantomimiczna w przyjaznej przestrzeni, z autorską muzyką – to to, co w Ciało! Ciało nie pozwoli Ci nawet na chwilę odwrócić wzroku od sceny.

 

Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu „Gdyby Pina nie paliła, to by żyła” – reż. i chor. Cezary Tomaszewski

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, pl. Teatralny 1.

Interdyscyplinarny artysta Cezary Tomaszewski tworzy z wałbrzyskim zespołem nostalgiczny i pełen poczucia humoru hołd dla wielkiej artystki. W mgiełce papierosowego dymu – ponieważ wszyscy aktorzy rzucają właśnie palenie, powstaje spektakl z pogranicza dokumentu, biografii, koncertu, teatru tańca i farsy.

O nałogu tytoniowym i nałogowym robieniu sztuki, uzależnieniu od tytoniu i od władzy, od charyzmatycznego lidera. O poczuciu straty i o żałobie. I o wałbrzyskim Wuppertalu, tańcu, Pinie Bausch.

 

„Nie interesuje mnie jak poruszają się tancerze, ale co nimi porusza” – Pina Bausch.

 

Toruń/Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2018: TO-EN Butoh Company „Czerń – odsłony” oraz „TANIEC BUTOH” – fotografie

8 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Toruń: Duża Scena, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, ul. Gagarina 37A

W ramach XXVI edycji Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra 2018 odbędzie się pokaz spektaklu Czerń-odsłony TO-EN Butoh Company oraz inauguracja wystawy TANIEC BUTOH – fotografie. Projekt CZERŃ realizowany jest w cyklu odsłon – stąd podtytuł. Każda odsłona to układ krajobrazów, tworzących poetycką strukturę w ramach prostych, sugestywnych obrazów scenicznych. Poszczególne odsłony, pozornie odrębne, zbudują ostatecznie odsłonę finalną – spektakl.

 

Wystawa zaprezentuje fotografie tancerki butoh TO-EN w obiektywach Pawła Maciaka, Małgorzaty Taraszkiewicz, Martina Gustavssona, Macieja Grochali, Natalii Osuch, Dawida Linkowskiego i Andrzeja Grzelaka. Autorzy utrwalili w kadrach spektakle TO-EN i TO-EN Butoh Company, a także wpisali się trwale swą wizualną wrażliwością w artystyczną wizję TO-EN, gdzie taniec butoh i jego filozofia wykracza poza ściany teatru.

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia