ENG
A A A
 luty 2019 

Bydgoszcz/Scena dla tańca 2018/„Wrocławski Teatr Tańca”: Wrocławski Teatr Tańca „Klatka z łez”

9 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14

Wrocławski Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Klatka z łez w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Spektakl Wrocławskiego Teatru Tańca Klatka z łez inspirowany jest dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane – Psychoza 4.48 oraz Łaknąć. Podczas procesu twórczego artystów nurtowały liczne pytania, wynikające z prób i obcowania z tekstami Kane. Do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje? Dlaczego wciąż towarzyszy ludziom niepokój?

 

Pokaz w Bydgoszczy stanowi część projektu Wrocławski Teatr Tańca i realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

Warszawa: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

9 czerwca 2018 - 10 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny. Biografia reżysera rozpisana na 4 aktorów i pianistkę staje się pretekstem do przedefiniowania pojęć zastanych i wytworzenia własnego queerowego systemu fantazmatycznego. Spektakl, w którym Popołudnie fauna Niżyńskiego spotyka się z pieśnią Moniuszki w męskiej przebieralni, ćwiczenia aerobowe z wojenną symfonią Szostakowicza, a wspomnienie decyzji komisji poborowej sprzed lat staje się impulsem do uruchomienia campowej rewii performatywnej.

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Aurora Lubos „Witajcie. Welcome”

9 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach będzie można obejrzeć najnowszy spektakl/performans Aurory Lubos Witajcie.Welcome. Jest to mocny głos z sprawie tragedii emigrantów i jeden z najwybitniejszych polskich performansów ostatnich lat.

« poprzednia12345następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia