ENG
A A A
 maj 2019 
Mariola Benesz. Fot. z archiwum artystki.

Mariola Benesz

tancerka | choreograf

Mariola Benesz − tancerka, choreograf, dyplomowany nauczyciel hatha yogi. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Tegoroczna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca – projektu edukacyjnego dla profesjonalnych tancerzy prowadzonego przez program Stary Browar Nowy Taniec (Art Stations Foundation). Na stałe związana z trzema działającymi w Łodzi grupami tanecznymi − Teatrem Tańca Alter, Pracownią Fizyczną w Łodzi oraz Grupą Kijo. Występowała w takich spektaklach, jak Poemat na 5 głosów i Dyszenie w choreografii Witolda Jurewicza (Teatr tańca Alter, premiera podczas  Ponderosa Dance Festival, Stolzenhagen 2009), Taniec zasraniec tego samego twórcy (Teatr Tańca Alter, 2008) oraz A co…w reżyserii Jurewicza, którego koncepcję Benesz stworzyła wspólnie z Aleksandrą Ścibor (Teatr Tańca Alter, 2009). Brała także udział w przedstawieniach Meandrująca rzeka i a3 Pracowni Fizycznej (chor. Jacek Owczarek, 2009 i 2010) oraz Mioklonis Grupy Kijo (chor. Michał Ratajski, 2011).

 

Artystka występowała również w choreografii Tino Seghala Instead of allowing some Ting to rise up to your  face dancing bruce and other things w Muzeum Sztuki w Łodzi ms2 oraz w choreografii Rafałą Urbackiego Moover przygotowanej z Integracyjnym Teatrem Tańca Kierunek w Bytomiu (17. Międzynarodowa Konferencja i Festiwal Sztuki Tanecznej, 2010).

 

 

W roku  2010 wraz z Magdaleną Paszkiewicz przygotowała choreografię swojego solowego spektaklu 3D Of  Me, który wziął udział w eliminacjach konkursu „SoloDuo” w Warszawie, a w 2011 roku został pokazany w finale tego festiwalu w Budapeszcie. Podczas festiwalu autorki reprezentowały Polskę, a także Łódzki Dom Kultury.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia