ENG
A A A
 marzec 2019 

Katarzyna Wolińska

choreografka | tancerka

Katarzyna Wolińska – z wykształcenia choreografka (kierunek „Choreografia i techniki tańca” na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodz)  i etnolżka, z doświadczenia tancerka. Edukację taneczną rozpoczęła w Gdańsku, ucząc się od Anny Haracz, Leszka Bzdyla i Kasi Chmielewskiej, przez kilka lat związana z Pracownią Fizyczną z Łodzi, projektem Best F(r)iend Tatiany Kamienieckiej, a ostatnio była jednym z głosów Agaty Siniarskiej. Razem z Martinem Hansenem i Eva Tanko przewodniczy międzynarodowej organizacji  the Church of the Banana.

 

W ramach Gdańskiego festiwalu Tańca w roku 2011 zrealizowała autorski spektakl Deep Skin. Od 2013 roku aktywnie prowadzi działalność w ramach własnego projektu Hi Mary, który obejmuje: czekanie, pływanie, ekstensywne gotowanie, śpiew i taniec , jak i rysowanie, OSHO medytację i studia z zakresu historii sztuki i religii. Współtworzy pewną polską grupę w Berlinie, dla której organizuje regularnie posiadówki i pogawędki. W wolnych chwilach pisze wnioski i robi plakaty. Posiada pomarańczowy pas Weng Tchun Kung Fu. Studiuje w HZT Berlin.

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia