ENG
A A A
 maj 2019 

Irina Wasilewska

tancerka

Irina Wasilewska – solistka Polskiego Baletu Narodowego.  W 1993 roku ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Mińsku na Białorusi. Po ukończeniu szkoły zaangażowała się do baletu Państwowego Akademickiego Teatru Wielkiego Białorusi Mińsk jako koryfejka. Od 1996 roku pracowała jako tancerka w Moskwie w Zespole „Renesans”. W 1997 roku trafiła do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, początkowo jako koryfejka, a od 1998 roku jako solistka. Na warszawskiej scenie tańczy w całym repertuarze klasycznym oraz w choreografiach współczesnych.

 

Do swoich najważniejszych partii zalicza: Taniec rosyjski i cztery łabędzie w Jeziorze łabędzim, Wróżkę Szczodrości, Wróżkę Szafirów i Białą Kotkę w Śpiącej królewnie, przyjaciółkę Lizy w Córce źle strzeżonej, maskę karnawałową w Romeo i Julii, Solistkę Walca Kwiatów, Królową Śniegu wDziadku do orzechów, Pas d'action w Bajaderze, Betsy w Annie Kareninie, Wróżkę Lata w Kopciuszku oraz partie solowe w Tylko Miłość Sławomira Woźniaka, wieczorze Jiřiego Kyliána, Stabat Mater Ewy Wycichowskiej, Tristanie, Kurcie Weillu Krzysztofa Pastora i Pocałunkach Emila Wesołowskiego.

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia