ENG
A A A
 maj 2019 
Wiktor Dawydiuk

Wiktor Dawydiuk

tancerz

Solista baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Charkowie i Białoruskiej Państwowej Średniej Szkoły Choreografii. Uczeń Azimova Urana. Jeszcze podczas trwania edukacji baletowej odniósł wiele sukcesów na koncertach i konkursach dla młodych tancerzy. Był m.in. laureatem II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym im. S. Lifara w Kijowie (Ukraina, 2006) i III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Soczii (Rosja, 2006). W sierpniu 2007 roku został zaangażowany na stanowisko solisty baletu w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pół roku później przeniósł się do Poznania, również na stanowisko solisty baletu. Wyróżnia się elegancją i precyzją tańca oraz niebywałą skocznością i zdolnościami aktorskimi. Wykonuje wiele czołowych ról w całym repertuarze zespołu: Książę w Dziadku do orzechów, Błazen w Jeziorze łabędzim, James w Sylfidzie, Danseny w Niebezpiecznych związkach oraz partie solowe w choreografiach współczesnych. 

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia