ENG
A A A
 maj 2019 
Valentyna Batrak

Valentyna Batrak

tancerka

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończyła Dniepropietrowski Państwowy College Teatralno-Artystyczny. W latach 2001 – 2004 tańczyła na scenie Teatru Opery i Baletu w Dniepropietrowsku, następnie przeniosła się do Moskwy gdzie przez cztery lata występowała w Imperialnym Balecie Rosyjskim. W tamtych zespołach wykonywała m.in.: pas de trois i taniec księżniczki z III aktu Jeziora łabędziego, wariacje Wilidy w Giselle, wariacje przyjaciółki w Don Kichocie, solo, preludium, pas de trois w Chopinnianie, partie Klary i taniec wschodni w Dziadku do orzechów, wariacje wróżek w Śpiącej królewnie, solo Umierający łabędź.

 

W 2009 roku została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi. W Łodzi do swojego dorobku scenicznego włączyła: partię Anki w Ziemi obiecanej, role alter ego Samiela w operze Wolny strzelec, rolę Odetty/Oylii i księżniczki hiszpańskiej w Jeziorze łabędzim oraz partię Dziewczyny w żółtej sukience w spektaklu Contact.  

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia