ENG
A A A
 grudzień 2018 

Wrocławski Teatr Pantomimy: „Akcja: EDUKACJA 3.0” – nabór na warsztaty Grupy Otwartej

14 grudnia 2018

Warsztaty

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów na dwumiesięczny cykl warsztatów w ramach Grupy Otwartej. Warsztaty poprowadzi duet aktorów-pedagogów: Agnieszka Dziewa i Krzysztof Szczepańczyk. Styczeń i luty będą okazją do rozwinięcia wiedzy i techniki pantomimy, a także zastosowania jej w działaniu. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, w godz. 17.00-19.00, w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 

Zapisy: pio.soroka@gmail.com

Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja

Poznań/Art Stations Foundation: Alternatywna Akademia Tańca 2019 – stypendia dla uczestników

12 grudnia 2018

stypendia

Alternatywna Akademia Tańca to prowadzony w Starym Browarze od 2009 roku choreograficzny projekt badawczo-edukacyjny oferujący młodym polskim profesjonalistom (tancerzom i choreografom) szansę na doskonalenie warsztatu choreografa oraz rozwijanie własnej kreatywności w warunkach laboratoryjnych i pod okiem wybitnych międzynarodowych artystów i pedagogów.

 

Jak co roku Art Stations Foundation zaoferuje młodym polskim profesjonalistom stypendia na udział w sesjach Alternatywnej Akademii Tańca. W 2019 roku, z okazji 15-lecia programu Stary Browar Nowy Taniec, zostanie przyznane aż 9 stypendiów na udział w programie:

3 stypendia pełne – pokrywające opłatę za sesje oraz zakwaterowanie w czasie trwania projektu; (dojazd na sesję pozostaje w gestii stypendysty);

6 stypendiów częściowych – zwalniające tylko z opłaty za zajęcia (zakwaterowanie i dojazd we własnym zakresie stypendysty).

 

Deadline zgłoszeń: 13 stycznia 2019

Austria/Uniwersytet w Salzburgu: nabór na studia podyplomowe „Curation in the Performing Arts”

12 grudnia 2018

Edukacja

Uniwersytet w Salzburgu zaprasza na studia podyplomowe połączone z modułami prowadzonymi na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Studia na kierunku „Curation in Performing Arts” stanowią pierwszy w Europie kurs uniwersytecki oferujący studentom dogłębne podstawy teoretyczne, metodologiczne i praktyczne w zakresie działalności kuratorskiej na polu sztuk scenicznych. Oprócz zajęć, słuchacze wezmą udział w praktycznych zajęciach zawodowych, umożliwiających praktyczne zastosowanie nowo zdobytej wiedzy. Nabór prowadzony jest na rok akademicki 2019/20.

 

Termin składania zgłoszeń: 1 maja 2019
Materiały zgłoszeniowe należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres: kuratieren@sbg.ac.at: formularz zgłoszeniowy (patrz strona internetowa), list motywacyjny (1-2 strony A4), CV (nie dłuższe niż 2 strony A4), opis planowanego lub zrealizowanego projektu kuratorskiego (do 7000 znaków ze spacjami), dyplomy szkolne i uniwersyteckie, referencje (opcjonalnie).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia