ENG
A A A
 październik 2019 

Przelewice: Katarzyna Sitarz „Między ciałem a głosem” – warsztaty

14 października 2019

Warsztaty

W sobotę 19 października Kasia Sitarz poprowadzi warsztat Między ciałem a głosem. Spotkanie odbędzie się w Przelewicach – w Ogrodzie Dendrologicznym oraz w pałacu. Początek o godz. 12.00.

  

Zapraszam na spotkanie warsztatowe z ciałem, głosem i tym wszystkim co pomiędzy. Będziemy wspólnie oddychać, słuchać i obserwować swoje doznania wewnątrz i na zewnątrz. Będziemy mruczeć, szeptać, dźwięczeć, burczeć, ziewać i przeciągać się leniwe, tak, abyśmy mogli poczuć swoje ciało i puścić niepotrzebne napięcia.

 

Warsztat Między ciałem a głosem realizowany jest ramach stypendium badawczego Grażyny Kulczyk 2019 i zorganizowany przy współpracy z Ogrodem Dendrologicznym w Przelewicach.

Zapisy: info.sitarz@gmail.com (zakup biletu wstępu do ogrodu upoważnia do udziału w warsztacie).

IMiT: Nabór wniosków do programu „Scena dla tańca” na rok 2020 (X edycja)

14 października 2019

Nabór do projektu

Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór wniosków do programu Scena dla tańca na rok 2020 (X edycja). Jednym z głównych celów tego programu jest umożliwienie szerokiej publiczności regularnego dostępu do wydarzeń artystycznych z dziedziny tańca, ze szczególnym uwzględnieniem tych miejsc, gdzie nie ma stałej sceny dla tańca lub gdzie żadna działalność artystyczna w tej dziedzinie nie jest prowadzona. 

 

Termin składania wniosków do X edycji programu upływa w dniu 15 października 2019 roku.

Uniwersytet Śląski w Katowicach: Badania do pracy magisterskiej dotyczące tancerzy i osób tańczących

11 października 2019

Edukacja

Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach powstaje praca magisterska (pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Ślebarskiej z Instytutu Psychologii) na temat roli tańca w życiu młodych ludzi i jego wpływu na samoocenę (tytuł pracy: Rola tańca we wspieraniu kompetencji społecznych u adolescentów (nastolatków) i młodych dorosłych). Autorka pracy, Weronika Dercz, prowadzi aktualnie badania wśród osób w wieku 18-35 lat – z różnym stażem tanecznym (zarówno tancerze początkujący, jak i zaawansowani), o różnym poziomie profesjonalizmu (czy też samokształcenia), tańczących w różnych stylach. Badania są anonimowe, a wypełnienie poniższej ankiety nie powinno zająć więcej niż 15 minut.

 

Link do badania: tutaj 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia