ENG
A A A
 grudzień 2019 

Wiedeń: Stypendia „danceWEB” 2020

6 grudnia 2019

Stypendia

Program stypendialny danceWEB to pięciotygodniowy program szkoleń zawodowych, organizowany od 8 lipca do 12 sierpnia 2020 roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca ImPulsTanz. Dzięki programowi tancerze i choreografowie  głównie z Europy, ale także spoza starego kontynentu  otrzymują szansę uczestnictwa w międzynarodowym szkoleniu swoich umiejętności zawodowych. Program stypendialny danceWEB oferuje bezpłatne zakwaterowanie, udział we wszystkich warsztatach, projektach badawczych i prezentacjach spektaklowych ImPulsTanz, wykładach i rozmowach z kuratorami, a także bezpłatny wstęp na imprezy towarzyszące festiwalowi. W programie pojawią się światowej sławy artyści – Anne Juren i Frédéric Gies, mentorzy danceWEB 2020.

 

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń: tutaj

Termin zgłoszeń: 12 grudnia 2019, godz. 12.00

 

Poznań/SBNT 2019: Monika Kiwak „PSTRYK” – warsztat dla rodzin z dziećmi

6 grudnia 2019

Warsztaty

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają w niedzielę 8 grudnia o godz. 11.00 do udziału w warsztacie Pstryk prowadzonym przez Monikę Kiwak. Zajęcia są propozycją dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 7. roku życia, które chcą wzmacniać więź poprzez ruch i dotyk. To czas, kiedy rodzice mogą obserwować kreatywność kinestetyczną dzieci, a dzieci – rodziców.

 

Wejściówki na warsztaty: 1 dziecko + 1 opiekun 15 zł, dodatkowe dziecko 10 zł, dodatkowy dorosły 15 zł do nabycia bezpośrednio przed warsztatem. Rezerwacja: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Akademia Pomorska w Słupsku: Badania w zakresie psychologii tańca

5 grudnia 2019

Edukacja

Dr Maria Aleksandrovich, pracownik Zakładu Psychologii Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku, od wielu lat prowadzi badania w dziedzinie psychologii tańca. Z wywiadów przeprowadzonych przez badaczkę z tancerzami wynika, że ukończenie szkoły baletowej/tanecznej to tylko połowa sukcesu. Dalej każdego czeka niełatwe poszukiwanie pracy w zawodzie, a po jej znalezieniu – codzienny trud. Droga do sukcesu jest niełatwa, a kariera zawodowa nie trwa długo; powstaje wyzwanie znalezienia nowego miejsca po jej zakończeniu. Widząc ten złożony obraz, dr Aleksandrovich podjęła się realizacji projektu badawczego, obejmującego zagadnienie zadowolenia zawodowego tancerzy. Zachęcamy do wypełnienia ankiety (link poniżej), której celem jest zbadanie poczucia sukcesu, motywacji, wizerunku ciała, cech osobowości, a także zadowolenia z życia i wykonywanego zawodu. Kwestionariusz jest skierowany zarówno do profesjonalnych tancerzy, jak i tancerzy amatorów.

  

Link do ankiety (aktywny do 31 styczna 2020 roku): tutaj

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia