ENG
A A A
 październik 2018 

XI Gdański Festiwal Tańca: Konkurs „Rezydencja/Premiera 2019” – nabór projektów

18 października 2018

Konkurs

Klub Żak ogłasza nabór projektów w ramach konkursu „Rezydencja/ Premiera 2019” w ramach XI Gdańskiego Festiwalu Tańca. Konkurs dotyczy projektu na spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego. Konkurs jest adresowany do tancerzy z Polski i uczestników konkursu „Solo Dance Contest”, organizowanego przez Klub Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Aplikacje konkursowe mogą składać osoby  mieszkające na terenie Polski co najmniej od 1 stycznia 2018 roku oraz tancerze mieszkający za granicą, którzy prezentowali swoje spektakle w ramach konkursu Solo Dance Contest organizowanego w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca w latach 2014 – 2018. W 2019 roku mentorami będą Patricia Apergi z Grecji, Eva Duda z Węgier oraz Jean Gaudin z Francji.

 

Zgłoszenie powinno zostać wysłane w terminie do 28 listopada 2018 do godz. 23.00 (liczy się data i godzina wpływu aplikacji).

Leitring bei Leibnitz/Austria: Stypendia dla osób uczestniczących w międzynarodowej konferencji i warsztatach teatru fizycznego „Teatr między tradycją i współczesnością”

18 października 2018

stypendia

Organizatorzy corocznej międzynarodowej konferencji i warsztatów IUGTE (13-17 / 17-21 grudnia 2018, Leitring bei Leibnitz, Austria) zachęcają osoby uczestniczące w tegorocznej edycji konferencji i warsztatów performatywnych pt. Teatr między tradycją i współczesnością do składania wniosków stypendialnych o grant konferencyjny, który zostanie przyznany wybranym uczestni(cz)kom konferencji i warsztatów.

 

Szczegółowe informacje: https://www.physicaltheatrescholarships.com/

Centre Chorégraphique National (CCN) Montpellier: „Badania i praktyka choreografii” (MA exerce) – nabór na studia magisterskie 2019/2021

18 października 2018

Edukacja

Rozpoczął się nabór na studia magisterskie „Badania i praktyka choreografii [MA exerce] 2019/2021” w cenionym na świecie Centrum Choreograficznym Montpellier Languedoc-Roussillon (CCNMLR) we Francji. „MA exerce” to program studiów magisterskich poświęcony eksperymentom i badaniom teoretycznym związanym z procesem tworzenia choreografii. Studia wspierają rozwój artystyczny studentów dzięki eksploracji badań choreograficznych w rozmaitych elementach i formatach tworzenia, produkcji i prezentacji. Przygotowane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie w eksperymentalnym nauczania choreografii, zapoczątkowanym przez Mathilde Monnier w 1998 roku.

 

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 października 2018 na adres: m.pradier@ici-cnn.com

Rejestracja online na stronie: www.ici-cnn.com

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia