ENG
A A A
 luty 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018: Klasyka przełamana – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Marek Zajączkowski

17 stycznia 2018

Warsztaty

Od lutego do czerwca 2018 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na cykl dwudziestu lekcji, podczas których uczestnicy będą mogli poznać najważniejsze elementy tańca klasycznegoPozycje, figury i kroki baletowe urozmaicą ich repertuar ruchowy i ułatwią opanowanie innych technik tanecznych, jak modern, jazz czy taniec współczesny. Taniec klasyczny poprawia kontrolę posturalną i koordynację, wzmacnia wszystkie partie mięśni, powiększa zakresy ruchu, a przy tym pozwala zasmakować niezwykłej estetyki i tradycji, która wciąż jest punktem odniesienia dla tańca współczesnego. Warsztaty poprowadzi Marek Zajączkowski.

 
Organizatorzy zapraszają osoby dorosłe o pewnym doświadczeniu ruchowym.
Praca odbywa się w otwartej grupie, a program będzie dopasowany do regularnych uczestników.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Link do zapisów na warsztaty

 Wszelkie zapytania  należy kierować na adres: warsztatywdd@gmail.com

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika José Limóna – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Takako Matsuda

17 stycznia 2018

Warsztaty

W ramach programu edukacyjnego Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza w lutym 2018 na cykl warsztatów z techniki José Limóna, które poprowadzi Takako Matsuda. Uczestnicy warsztatów przyglądać się będą relacji między ciałem a grawitacją. Technika José Limóna poszerzy świadomość tancerza na temat dynamiki ciężaru ciała przy skokach, wejściach w podłogę i zawieszeniach.

 

Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 5, 12, 19, 26 lutego 2018 (poniedziałki) w godz. 14.45 – 16.15.

Link do zapisów na warsztaty

Wszelkie zapytania należy kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

 

Hanower: Nabór do programu rezydencyjnego „Think Big 2018”

16 stycznia 2018

Rezydencja artystyczna

Trwa nabór do szóstej edycji programu rezydencyjnego dla artystów/ek „Think Big” w Hanowerze. Organizatorami rezydencji są Opera Państwowa w Hanowerze oraz festiwal TANZtheater INTERNATIONAL. Program przeznaczony jest dla choreografów/ek tańca współczesnego stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Do udziału w rezydencji zostaną zaproszone trzy osoby, z których każda w trakcie pobytu w Hanowerze stworzy choreografię (do 20 min.) dla zespołu do 10 tancerzy. Tancerze i tancerki występujący w produkcjach zrealizowanych w ramach rezydencji zostaną wyłonieni w drodze osobnych przesłuchań.

 

Osoby zainteresowane udziałem w rezydencji powinny przesłać swoje CV, opis projektu (w języku niemieckim lub angielskim) oraz DVD lub link do wideo z prezentacją swojej pracy/swoich prac.

 Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 23 lutego 2018.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia