ENG
A A A
 listopad 2018 

Leitring bei Leibnitz/Austria: Stypendia dla osób uczestniczących w międzynarodowej konferencji i warsztatach teatru fizycznego „Teatr między tradycją i współczesnością”

18 października 2018

stypendia

Organizatorzy corocznej międzynarodowej konferencji i warsztatów IUGTE (13-17 / 17-21 grudnia 2018, Leitring bei Leibnitz, Austria) zachęcają osoby uczestniczące w tegorocznej edycji konferencji i warsztatów performatywnych pt. Teatr między tradycją i współczesnością do składania wniosków stypendialnych o grant konferencyjny, który zostanie przyznany wybranym uczestni(cz)kom konferencji i warsztatów.

 

Szczegółowe informacje: https://www.physicaltheatrescholarships.com/

Centre Chorégraphique National (CCN) Montpellier: „Badania i praktyka choreografii” (MA exerce) – nabór na studia magisterskie 2019/2021

18 października 2018

Edukacja

Rozpoczął się nabór na studia magisterskie „Badania i praktyka choreografii [MA exerce] 2019/2021” w cenionym na świecie Centrum Choreograficznym Montpellier Languedoc-Roussillon (CCNMLR) we Francji. „MA exerce” to program studiów magisterskich poświęcony eksperymentom i badaniom teoretycznym związanym z procesem tworzenia choreografii. Studia wspierają rozwój artystyczny studentów dzięki eksploracji badań choreograficznych w rozmaitych elementach i formatach tworzenia, produkcji i prezentacji. Przygotowane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie w eksperymentalnym nauczania choreografii, zapoczątkowanym przez Mathilde Monnier w 1998 roku.

 

Zgłoszenia należy przesyłać do 27 października 2018 na adres: m.pradier@ici-cnn.com

Rejestracja online na stronie: www.ici-cnn.com

 

Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – cykl zajęć

16 października 2018

Zajęcia

We wszystkie poniedziałki października i listopada oraz trzy pierwsze poniedziałki grudnia 2018 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza osoby dotknięte chorobą Parkinsona, ale również wszystkich pasjonatów ruchu (seniorów, juniorów) do udziału w projekcie Taniec z Parkinsonem. Jest to cykl spotkań z profesjonalnymi tancerzami współczesnymi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą ruchową w cotygodniowych zajęciach ruchowych. Grupa ok. 30 osób będzie spotykać się na zajęciach raz w tygodniu z różnymi technikami tańca: improwizacją, improwizacją w kontakcie, taćem współczesnym, oraz terapią tańcem i ruchem.

 

Prowadzący: Irad Mazliah, Wilejka Zagórowska, Olga Lidia Kozłowska, Ula Wojtkowiak, Jakub „Qba” Łukowski

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia