ENG
A A A
 luty 2019 

Step Up: Dance Project 2019: Nabór dla niedawnych absolwentów wydziałów tańca

24 stycznia 2019

Nabór do projektu

Step Up Dance 2019 to irlandzki program taneczny, który w nowatorski sposób łączy edukację z praktyką zawodową. Dyrektorem przedsięwzięcia jest urodzona w Irlandii Marguerite Donlon, choreografka o międzynarodowej renomie, na co dzień pracująca w Donlon Dance Collective, mającym siedzibę w Berlinie. Do tegorocznej edycji programu zostanie zakwalifikowanych sześcioro tancerzy, którzy ukończyli swoją edukację taneczną w ciągu ostatnich trzech lat. Celem programu będzie opracowanie trzech nowych choreografii przez grupę międzynarodowych choreografów, doskonalenie umiejętności technicznych przy wsparciu uznanego nauczyciela technik improwizacji, praca nad repertuarem wspólnie z wybitnym mistrzem tańca, prywatne lekcje oraz, na zakończenie kursu, występy publiczne w trzech miastach irlandzkich. 

 

Podania należy składać drogą elektroniczną na adres: stepupdanceproject@gmail.com, w temacie wpisując „Step Up Application”, najpóźniej do godziny 17.00 w poniedziałek 18 lutego.

Kraków: IX Konkurs Choreograficzny „3...2...1...TANIEC!” – zgłoszenia

22 stycznia 2019

Konkurs

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza do udziału w IX Konkursie Choreograficznym 3…2…1…TANIEC!, który odbędzie się w dniach 23-24 marca 2019. Konkurs ma charakter międzynarodowy, i prezentowane są na nim krótkie formy solowe, duety i tria, oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Pula nagród w konkursie wynosi 3100 euro, dodatkowo przewidziana jest nagroda rzeczowa: wstęp na warsztaty w ramach Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER 2019.

 

Warunki:

Czas prezentacji konkursowych nie może przekroczyć w przypadku trio – 12 minut, duetu – 9 minut, solo – 6 minut.
Opłata akredytacyjna: 50 zł solo, 100 zł duet, 150 zł trio

Deadline zgłoszeń: 13 lutego 2019
Wyniki preselekcji: 25 lutego 2019

Józefów: IV Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich „Narodowa pulsacja”

22 stycznia 2019

Konkurs

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich Narodowa pulsacja. Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka w zupełnie nowej, współczesnej odsłonie. Dowolne kompozycje odwołują się do tradycji, ale nie ograniczają się do jej prostego odtworzenia. Są nową formą tańca, która łączy tradycję z potrzebami i wymaganiami młodego pokolenia. Na scenie zobaczymy, jak polskie dziedzictwo ożywa w twórczych interpretacjach choreografów oraz tancerzy, przefiltrowane przez ich wrażliwość i współczesne doświadczenia.

 

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 11 lutego 2019 roku.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia