ENG
A A A
 lipiec 2018 

Kraków: XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Wojna i pokój” – warsztaty

27 czerwca 2018

Warsztaty

Wojna i pokój to tytuł tegorocznego, XIX Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2018 roku w Krakowie. Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na warsztaty, które poprowadzą: Rajesh Sai Babu (indyjski taniec wojenny Cchau), Mateusz Jabczanik (szermierka historyczna), Pierre-Francois Dolle (kontredanse francuskie i taniec barokowy), Barbara Segal (taniec angielski, taniec barokowy), Marie-Claire Bär Le Corre (taniec francuski), Ana Yepes (taniec hiszpański), Gloria Giordano (taniec włoski), Alaknanda Bose (indyjski taniec Kathak), Leszek Rembowski (taniec polski). Planowane są także zajęcia aktorskie z pantomimy, które poprowadzi Krzysztof Antkowiak oraz – z commedii dell’arte z udziałem Agnieszki Cianciary-Fröhlich.

 

Rejestracja na zajęcia z indyjskiego tańca dworskiego kathak oraz indyjskiego tańca wojennego cchau trwa do 9 lipca 2018.

Termin zgłoszeń na pozostałe warsztaty – 5 lipca.

Zgłoszenia: ardentesole@ardentesole.art.pl.

 

Polskie Teatr Tańca: II Międzynarodowy konkurs „1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund”

26 czerwca 2018

Konkurs

Organizowany przez Polski Teatr Tańca konkurs „1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund” ma na celu stworzenie platformy wymiany myśli wokół tematu ekspresji ciała. Organizatorzy szukają wypowiedzi artystycznych rejestrujących kreatywne podejście do zjawiska tańca, teatru tańca i ruchu. Konkurs ma charakter otwarty, a jego przedmiotem jest stworzenie utworu literackiego, fotografii lub filmu, stanowiącego subiektywne ujęcie sztuki tańca.

 

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Polskiego Teatru Tańca do 2 października 2018 roku. Na zwycięskie prace czekają nagrody pieniężne oraz publikacja na stronie Polskiego Teatru Tańca.

 

Wrocław/XIII Brave Festival: „Poznaj swój ruch” – warsztaty z Mélanie Lomoff

26 czerwca 2018

Warsztaty

W ramach XIII edycji Brave Festival odbędą się warsztaty dla tancerzy współczesnych i tancerzy używających elementów tańca klasycznego. Tematem pracy jest interpretacja hasła tegorocznej edycji Brave Festivalu: „Widzialni/Niewidzialni”. Oczekiwanym rezultatem będzie połączenie indywidualnej pracy z grupową choreografią. Warsztaty odbędą się w dniach od 18 do 19 lipca, w godzinach 10.00 – 13.00 w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. 

 

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia.

Rejestracja do 8 lipca: 5-dniowy warsztat (5 h dziennie) – 250 zł.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia