ENG
A A A
 lipiec 2018 

St. Erme / Kornwalia: nabór do letniego uniwersytetu Performing Arts Forum (30 lipca – 2 września 2018)

25 czerwca 2018

Nabór do projektu

Letni uniwersytet Performing Ars Forum (PAF) powstał w 2005 roku z inicjatywy artystów, myślicieli i praktyków sztuk performatywnych, którzy wzięli udział w spotkaniu w St. Erne. Mimo iż letni uniwersytet PAF ma korzenie artystyczne, zawiera w sobie również inne formuły, od teoretycznych po praktyczne. Letni uniwersytet PAF dystansuje się od głównego nurtu akademii letnich, które oferują warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne oraz wymagają wcześniejszej rejestracji – zamiast tego twórcy letniego uniwersytetu PAF podążają własnymi ścieżkami badawczymi, pracując na różnych polach w oparciu o kolektywną samoorganizację. Z tego względu, tegoroczna edycja letniego uniwersytetu PAF (30 lipca – 2 września 2018) odchodzi od modelu kuratorskiego, ustalonego wcześniej harmonogramu czy centralnego modelu organizacyjnego, otwierając się na inicjatywy oddolne w ramach „tygodni otwartych”, z których każdy poświęcony będzie luźno poszczególnym częściom ciała.

 

Zapisy: contactpaf@gmail.com.

 

„Wrestling Girls” – warsztaty taneczno-ruchowe dla dziewczyn z Dominiką Knapik

22 czerwca 2018

Warsztaty

W ramach projektu edukacyjno-artystycznego ,,Do sztuki gotowi start!” Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na warsztaty taneczne Wrestling Girls dla dziewczyn w wieku 8 – 12 lat, które poprowadzi choreografka Dominika Knapik. Warsztaty odbędą się w dniach 18-19 lipca, w godzinach 10.00-14.00 i będą feministyczną rewizją tego amerykańskiego, brutalnego i hiperteatralnego sportu. Staną się punktem wyjścia do rozmontowania stereotypowych wyobrażeń na temat „słodkich dziewczynek” i społecznych ról płciowych.

 

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

Zapisy do 4 lipca pod adresem e-mailowym: edukacja@bwa.katowice.pl 

Organizatorzy proszą o dołączenie do zgłoszenia zdjęcia całej sylwetki uczestniczki oraz podanie jej wzrostu i rozmiaru buta – potrzebne będą do uszycia przez stylistkę stroju.

Program stypendialny im. Piny Bausch dla tancerzy i choreografów – nabór na rok 2019

22 czerwca 2018

stypendia

Nie chodzi o sztukę, ani o czystą technikę. Chodzi o życie, a więc o poszukiwanie języka dla życia” – Pina Bausch

Fundacja Sztuki Nadrenii Północnej-Westfalii oraz Fundacja im. Piny Bausch dla tancerzy i choreografów ogłaszają nabór do Programu Stypendialnego im. Piny Bausch na 2019 rok. Program nie posiada ograniczeń wiekowych i przeznaczony jest dla artystów i artystek działających na polu tańca i choreografii (tancerzy i tancerek, choreografów i choreografek). Wnioski składać mogą wszystkie osoby fizyczne, które spełniają wymagania. Każde stypendium trwa od 3 do 6 miesięcy. Uczestnikowi wypłacana jest miesięczna dieta w wysokości 2,5 tys. euro oraz zwrot kosztów jednej podróży tam i z powrotem. Co roku przyznawane będą maksymalnie cztery stypendia.

 

Zgłoszenia (CV, list motywacyjny, opis rezydencji i czas jej trwania, list intencyjny od partnera rezydencji, materiał wideo) do 15 września 2018 roku: online.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia