ENG
A A A
 maj 2018 
ogłoszenia - Konkurs | 1

Koszęcin: I Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów – zgłoszenia

25 maja 2018

Konkurs

W dniach 15-17 czerwca 2018 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® oraz Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie zapraszają do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów. Przedmiotem prezentacji konkursowych  będą choreografie  różnych form ruchu i technik tańca inspirowane folklorem, oddające ducha współczesności, wyrażające emocje związane z relacjami i przestrzenią między ludźmi, odznaczające się wielką inwencją choreograficzną w nowej stylizacji form tanecznych.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie karty zgłoszenia z krótkim opisem zgłaszanych kompozycji w terminie

do 31 maja 2018 roku:

na adres: Zespół Pieśni i Tańca im. S. Hadyny, ul. Zamkowa 3

drogą mailową: centrum.edukacji@zespolslask.pl

Nowy Jork/ 92YMobile Dance Film Festival – nabór zgłoszeń do konkursu filmów o tańcu zarejestrowanych na urządzeniach mobilnych

20 marca 2018

Konkurs

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu filmów o tańcu zarejestrowanych przy użyciu urządzeń mobilnych (tabletów lub smartfonów), organizowanego w ramach 92Y Mobile Dance Film Festival. Pierwsza edycja 92Y Mobile Dance Film Festival przygląda się magii, która powstaje na przecięciu choreografii, pracy operatorów filmowych i montażu, sygnalizując nowe wymiary ruchu i oferując intymne spojrzenie na fizyczną i przestrzenną dynamikę tańca. Podczas premierowej odsłony festiwalu zostanie zaprezentowanych dziesięć filmów zakwalifikowanych przez międzynarodowe jury do konkursu głównego. Prezentacje odbędą się w sobotę, 28 lipca 2018 w 92Y Harkness Dance Center w Nowym Jorku. Oprócz filmu do zgłoszenia należy załączyć również trailer (nie dłuższy niż 1 minuta).

 

Termin zakończenia naboru:
31 maja 2018

Saint-Étienne/Francja: Nabór zgłoszeń do IV edycji International Dance Short Film Competition

28 lutego 2018

Konkurs

Trwa nabór zgłoszeń do IV edycji International Dance Short Film Competition (DADC), dorocznego, międzynarodowego konkursu krótkometrażowch filmów tańca odbywającego się we francuskim Saint-Étienne. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 14-19 maja 2018. Konkurs – organizowany jako wydarzenie towarzyszące festiwalowi DesArts/DesCinés – przeznaczony jest dla profesjonalnych reżyserów/ek i choreografów/ek. Organizatorzy zachęcają do nadsyłania filmów o długości do 20 minut, w jakości HD (temat przewodni IV edycji konkursu to „Mutacje”). Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do konkursu głównego oraz zaprezentowane podczas DesArts/DesCinés Festival.

 

Zgłoszenia należy nadsyłać za pośrednictwem portalu Film Freeway.

Termin rejestracji online: 23 marca 2018

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia