ENG
A A A
 styczeń 2019 
ogłoszenia - Edukacja | 1

Amsterdam/ SNDO – School for New Dance Development: Nabór na rok akademicki 2019/2020

21 stycznia 2019

Edukacja

SNDO – School for New Dance Development w Amsterdamie to profesjonalne czteroletnie studia, w pełnym wymiarze godzin, które kończą się uzyskaniem dyplomu Bachelor of Dance – Choreography. Szkoła zaprasza zmotywowane osoby, które chcą doskonalić swoje umiejętności oraz poszerzyć wiedzę w zakresie choreografii/twórczości tanecznej i performatywnej. Studia stanowią okazję do rozwinięcia własnego słownika ruchowego, a także pogłębienia procesu twórczego. Studenci uczą się rozważnego planowania swojej kariery zawodowej, rozwijania świadomości estetycznej, społecznej i politycznej w kontekście tańca, performance’u oraz szeroko rozumianej kultury.  

 

Audycje na rok akademicki 2019/2020 odbędą się w Amsterdamie w dniach 21, 22 oraz 23 marca 2019 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 11 lutego 2019 roku.

 

Wesleyan University (USA): Nabór do programu studiów magisterskich „Master of Arts in Performance Curation”

20 grudnia 2018

Edukacja

Institute for Curatorial Practice in Performance (ICPP), afiliowany przy Wesleyan University w Middletown (Connecticut, USA) prowadzi obecnie nabór na studia magisterskie dla kuratorek i kuratorów sztuk performatywnych „Master of Arts in Performance Curation”. Institute for Curatorial Practice in Performance jest pierwszym centrum akademickim badającym prezentacje i konteksty współczesnego performansu. Oprócz programów magisterskich dla kuratorów (Curatorial Studies), administratorów sztuki (arts Administration), performerów (Performance Studies) oraz studiów na innych kierunkach humanistycznych, ICPP prowadzi edukacje na poziomie magisterskim w zakresie kuratorskich strategii rozwoju i prezentacji tańca, teatru, performansu i innych sztuk performatywnych.

 

Austria/Uniwersytet w Salzburgu: nabór na studia podyplomowe „Curation in the Performing Arts”

12 grudnia 2018

Edukacja

Uniwersytet w Salzburgu zaprasza na studia podyplomowe połączone z modułami prowadzonymi na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. Studia na kierunku „Curation in Performing Arts” stanowią pierwszy w Europie kurs uniwersytecki oferujący studentom dogłębne podstawy teoretyczne, metodologiczne i praktyczne w zakresie działalności kuratorskiej na polu sztuk scenicznych. Oprócz zajęć, słuchacze wezmą udział w praktycznych zajęciach zawodowych, umożliwiających praktyczne zastosowanie nowo zdobytej wiedzy. Nabór prowadzony jest na rok akademicki 2019/20.

 

Termin składania zgłoszeń: 1 maja 2019
Materiały zgłoszeniowe należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres: kuratieren@sbg.ac.at: formularz zgłoszeniowy (patrz strona internetowa), list motywacyjny (1-2 strony A4), CV (nie dłuższe niż 2 strony A4), opis planowanego lub zrealizowanego projektu kuratorskiego (do 7000 znaków ze spacjami), dyplomy szkolne i uniwersyteckie, referencje (opcjonalnie).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia