ENG
A A A
 maj 2018 
ogłoszenia - Edukacja | 1

Bytom: Rekrutacja na studia aktorskie Wydziału Teatru Tańca AST

22 maja 2018

Edukacja

Studia na Wydziale Teatru Tańca, a przede wszystkim zawód aktora teatru tańca, wymagają wszechstronności, twórczej wyobraźni przestrzenno-ruchowej, wysokiej sprawności fizycznej i świadomości ciała oraz dobrej kondycji. Ćwiczenia taneczne, ruchowe, kondycyjne i sprawnościowe stanowią 70 procent zajęć dydaktycznych w czasie studiów i obejmują nie tylko ciało w kontekście anatomicznym lecz także w kontekście kulturowym i psychologicznym – ich celem jest kształtowanie instrumentu artystycznej ekspresji w oparciu o fundament cielesno-umysłowy. Kształcenie odwołuje się do tzw. „wiedzy ucieleśnionej”, która leży u podstaw sztuk performatywnych.

 

 Termin elektronicznej rejestracji kandydatów upływa 11 czerwca 2018 roku o godz. 23.59.

 

Siedlce: Warsztaty i przesłuchania do CODARTS w Rotterdamie

13 kwietnia 2018

Edukacja

W dniach 20-22 kwietnia 2018 odbędą się coroczne warsztaty i przesłuchania Uniwersytetu Codarts w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.To już piąta edycja wspólnego projektu Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Artystycznego Codarts, realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Współpraca ta umożliwia młodym pokoleniom zdobycie wiedzy z zakresu tańca współczesnego i baletu, jak również stwarza możliwość rozwoju osobowego i weryfikacji talentu w szerokim, międzynarodowym gronie.

 

Informacje o naborze na warsztaty i audycje:

tel.: + 48 797 199 342 , +48 25 25794 31 75

e-mail: biuro1@ckis.siedlce.pl

Frankfurt/Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego: nabór na studia magisterskie z komparatystyki dramatycznej i badań nad performansem / studia magisterskie w zakresie dramaturgii

6 kwietnia 2018

Edukacja

Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie ogłasza nabór do podwójnego programu studiów magisterskich w zakresie komparatystyki dramatu oraz badań nad performansem, stworzonego we współpracy z trzema europejskimi uniwersytetami partnerskimi i przeznaczonego dla studentów i studentek zainteresowanym karierą dramaturgów w kontekście międzynarodowym i międzykulturowym. Zajęcia w ramach programu będą prowadzone we Frankfurcie (2 semestry) oraz w jednym z uniwersytetów partnerskich (Bruksela, Paryż, Oslo, Helsinki); ponadto słuchacze i słuchaczki wezmą udział w szkoleniu za granicą.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń na rok akademicki 2018/2019: 31 maja 2018 (decyduje data stempla pocztowego).

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia