ENG
A A A
 październik 2018 
ogłoszenia - Rezydencja artystyczna | 1

Kraków/ BalletOFFFestival 2018: Konkurs na rezydencje artystyczne

16 lipca 2018

Rezydencja artystyczna

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza do udziału w konkursie na rezydencje artystyczne z obszaru tańca współczesnego, realizowanego w ramach BalletOFFFestival 2018 w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury. Do składania aplikacji zaproszeni są zarówno twórcy rozpoczynający pracę choreograficzną, jak i artyści doświadczeni w tworzeniu realizacji scenicznych. W drodze konkursu zostaną wyłonione dwa projekty, których premiery odbędą się na BalletOFFFestival w dniach 22-25 listopada w Studiu Krakowskiego Centrum Choreograficznego.

 

Zgłoszenia do 31 lipca 2018 na adres: kcc@nck.krakow.pl

Essen/Pact Zollverein: Nabór do programu rezydencyjnego w okresie styczeń-lipiec 2019

26 czerwca 2018

Rezydencja artystyczna

PACT Zollverein zaprasza do udziału w rezydencjach twórczych artystów z Niemiec i zagranicy, zainteresowanych realizacją spektakli tańca, performansów, projektów sztuki mediów i dźwięku. Rezydencje odbędą się w okresie od stycznia do lipca 2019, a plan każdej z nich ustalany jest indywidualnie. Do dyspozycji artysty jest przestrzeń do pracy, zakwaterowanie oraz dofinansowanie w postaci tygodniowej diety oraz zwrotu kosztów podróży. Na życzenie uczestnik może także otrzymać wsparcie techniczne oraz pomoc w zakresie dramaturgii, public relations i kontaktów z mediami.

 

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie za pomocą strony internetowej: https://www.pact-zollverein.de/en/artists-centre/residencies

Termin zgłoszeń: 9 lipca 2018, godz. 17.00 (czasu środkowoeuropejskiego)

 

 

Hamburg: Rezydencje w Centrum Choreograficznym K3 Tanzplan Hamburg – nabór wniosków do edycji 2019/2020

26 czerwca 2018

Rezydencja artystyczna

Centrum choreograficzne K3 Tanzplan Hamburg planuje przyznanie stypendiów na sezonartystyczny 2019/2020 w formie ośmiomiesięcznych rezydencji dla trojga obiecujących choreografów i choreografek. Stypendium przeznaczone jest dla osób po debiucie artystycznym. W skład rezydencji wchodzą m.in.: miesięczny grant, budżet produkcyjny oraz kurs kwalifikacyjny.

Program połączony jest z pokrewnymi kursami oraz programami szkoleniowymi organizowanymi przez Centrum K3. W skład rezydencji wchodzą zajęcia z mentorami, a także wsparcie dramaturgiczne, techniczne i producenckie. Projekty proponowane przez rezydentów wdrażane będą we współpracy z programami prowadzonymi w ramach działalności Centrum K3.

 

Czas trwania rezydencji: sierpień 2019 – kwiecień 2020.

Zgłoszenia wyłącznie w języku angielskim można składać w terminie od 13 sierpnia 2018 roku; wnioski niepełne oraz złożone nieterminowo nie będą rozpatrywane: formularz

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia