ENG
A A A
 kwiecień 2019 
ogłoszenia - Rezydencja artystyczna | 1

Open call: Rezydencja choreograficzna w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w 2019 roku

16 kwietnia 2019

Rezydencja artystyczna

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ogłasza nabór na rezydencję choreograficzną dla polskich artystów i artystek w 2019 roku.Organizatorzy zapraszają polskich choreografów i choreografki do wzięcia udziału w sześciotygodniowej rezydencji i realizacji projektu, którego punktem wyjścia będzie hasło „zbiór i zbiorowość”.  Organizatorów interesuje badanie fenomenu archiwum w kontekście budowania wspólnotowości. Ramą do pracy nad projektem dla zaproszonego artysty/artystki mogą być dwie wystawy przygotowywane w sezonie jesiennym przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

 

Okres trwania rezydencji: 6 tygodni 

Termin rezydencji: połowa października-listopad 2019

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12 maja 2019

Nowy Jork: Wizyta studyjna „Movement Research at Judson Church 2019” – nabór wniosków

28 marca 2019

Rezydencja artystyczna

„Movement Research at Judson Church”, we współpracy z GPS/Global Practice Sharing Program, Art Stations Foundation oraz Instytutem Muzyki i Tańca, ogłasza nabór wniosków na dwutygodniową wizytę studyjną w Movement Research w Nowym Jorku (od 30 listopada do 15 grudnia 2019) w ramach GPS Program. Nabór przeznaczony jest dla polskich artystów i artystek związanych z tańcem współczesnym. Wizyta studyjna polega na 2-tygodniowym pobycie w Nowym Jorku. W tym czasie artyści będą mieli możliwość prezentacji fragmentów swojej pracy/praktyki w legendarnym Judson Church oraz obejrzenia spektakli  w ramach „Movement Research Festival Fall 2019” i uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty.

 

Zgłoszenia w języku angielskim (w wersji elektronicznej oraz papierowej) należy przesyłać do 6 maja 2019.

Hamburg: Rezydencje w Centrum Choreograficznym K3 Tanzplan Hamburg – nabór wniosków do edycji 2019/2020

26 czerwca 2018

Rezydencja artystyczna

Centrum choreograficzne K3 Tanzplan Hamburg planuje przyznanie stypendiów na sezonartystyczny 2019/2020 w formie ośmiomiesięcznych rezydencji dla trojga obiecujących choreografów i choreografek. Stypendium przeznaczone jest dla osób po debiucie artystycznym. W skład rezydencji wchodzą m.in.: miesięczny grant, budżet produkcyjny oraz kurs kwalifikacyjny.

Program połączony jest z pokrewnymi kursami oraz programami szkoleniowymi organizowanymi przez Centrum K3. W skład rezydencji wchodzą zajęcia z mentorami, a także wsparcie dramaturgiczne, techniczne i producenckie. Projekty proponowane przez rezydentów wdrażane będą we współpracy z programami prowadzonymi w ramach działalności Centrum K3.

 

Czas trwania rezydencji: sierpień 2019 – kwiecień 2020.

Zgłoszenia wyłącznie w języku angielskim można składać w terminie od 13 sierpnia 2018 roku; wnioski niepełne oraz złożone nieterminowo nie będą rozpatrywane: formularz

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia