ENG
A A A
 luty 2019 
Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Warsztat z teatru fizycznego dla tancerzy. Prowadzenie: Iwan Jestiegniejew

Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Warsztat z teatru fizycznego dla tancerzy. Prowadzenie: Iwan Jestiegniejew

16 maja 2018

Warsztaty

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu 24 maja w godz. 10.00-14.00 odbędzie się intensywny warsztat z teatru fizycznego z Iwanem Jestiegniejewem. Warsztat będzie się składał z ćwiczeń fizycznych, bloku zadań ruchowych i twórczych oraz improwizacji. Uczestnicy skoncentrują się na podstawowych pojęciach współczesnego tańca i teatru fizycznego (ciało, przestrzeń, czas), skupiając się na osobistym odbiorze i doświadczeniu każdego z uczestników warsztatu.

 

Warsztat jest przeznaczony dla profesjonalnych aktorów i tancerzy oraz osób z doświadczeniem tanecznym.

 

 Iwan Jestiegniejew o swojej pracy: Interesuje mnie to, jak każdy z nas może stać się przewodnikiem w badaniu możliwości własnego ciała i unikalnej cielesnej swobody. Wyjść poza granice rzeczywistej powłoki, czy też inaczej: poza granice „własnej skóry”, wykorzystując przy tym najprzeróżniejsze warstwy cielesnych środków wyrazu.

 

Zgłoszenia na adres:

edukacja@teatr.torun.pl

 (w tytule należy zawrzeć nazwę warsztatu)

 

Miejsce: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3

 

Iwan Jestiegniejew – choreograf, kierownik artystyczny szkoły i grupy tańca współczesnego Dialogue Dance oraz przestrzeni artystycznej Stancja; wykłada w Kostromie i Moskwie w Moskiewskiej Szkole Filmowej Gogol School przy teatrze Gogol Center, na Festiwalu Territoria w letnich kursach teatralnych i tanecznych. Współpracował jako choreograf z Grzegorzem Jarzyną przy spektaklach Iwona, Księżniczka Burgunda (Teatr Narodów w Moskwie, TR Warszawa), G.E.N. (TR Warszawa), Dwa Miecze (Beijing Propel Performing Arts & Media Co., Shanghai Theatre Academy, TR Warszawa).

 

***

 

Strona festiwalu: https://festiwal.teatr.torun.pl/

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia