ENG
A A A
 maj 2019 
St. Erme / Kornwalia: nabór do letniego uniwersytetu Performing Arts Forum (30 lipca – 2 września 2018)

St. Erme / Kornwalia: nabór do letniego uniwersytetu Performing Arts Forum (30 lipca – 2 września 2018)

25 czerwca 2018

Nabór do projektu

Letni uniwersytet Performing Ars Forum (PAF) powstał w 2005 roku z inicjatywy artystów, myślicieli i praktyków sztuk performatywnych, którzy wzięli udział w spotkaniu w St. Erne. Jednym z pierwotnych celów letniego uniwersytetu było zastąpienie pojęcia „akademii”, odnoszącego się do renesansowego połączenia praktyk badawczych i edukacyjnych. Mimo iż letni uniwersytet PAF ma korzenie artystyczne, zawiera w sobie również inne formuły, od teoretycznych po praktyczne. Letni uniwersytet PAF dystansuje się od głównego nurtu akademii letnich, które oferują warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne oraz wymagają wcześniejszej rejestracji – zamiast tego twórcy letniego uniwersytetu PAF podążają własnymi ścieżkami badawczymi, pracując na różnych polach w oparciu o kolektywną samoorganizację.

 

Każda struktura i organizm prędzej czy później popada w anachroniczność, o ile nie podąża z duchem czasu i nie poddaje się autorefleksji i eksperymentalnym rewizjom. O ile w pierwszych latach swojego działania letni uniwersytet PAF odcinał się od „tradycyjnych” akademii letnich i otwierał się na eksperymenty kuratorskie autorstwa młodych artystów i artystek, obecnie nadszedł czas na krytyczną ewaluację pierwotnego podejścia. Celem nadrzędnym letniego uniwersytetu PAF pozostaje eksperymentowanie i testowanie praktyk podejmowanych w ramach PAF: pól wiedzy, archiwów badawczych, modalności (metod, procedur, technik) produkcji, wymiany i prezentacji, programów współpracy, typów projektów, polityki troski, dyskursywnego i dialogicznego zaangażowania ze strony wszystkich uczestników i uczestniczek.

 

Z tego względu, tegoroczna edycja letniego uniwersytetu PAF (30 lipca – 2 września 2018) odchodzi od modelu kuratorskiego, ustalonego wcześniej harmonogramu czy centralnego modelu organizacyjnego, otwierając się na inicjatywy oddolne w ramach „tygodni otwartych”, z których każdy poświęcony będzie luźno poszczególnym częściom ciała.

 

Osoby uczestniczące mogą brać udział w całości lub części zajęć prowadzonych w ramach letniego uniwersytetów. Organizatorzy zachęcają do partycypacji i zgłaszania inicjatyw dla i z udziałem innych (w tym wykładów, odczytów, projekcji, prezentacji, dyskusji, produkcji, praktyki, etc.) lub pracy nad własnymi projektami. Prezentowane poniżej „wydziały” odpowiadają szeroko pojętym działom wiedzy i pozostają otwarte na eksperymenty, przekształcenia, zdradę i zniekształcenia.

 

- Głowa (myślenie/filozofia), 30 lipca – 5 sierpnia

- Oczy(film/wideo/fotografia), 6 – 12 sierpnia

- Nogi (taniec/ruch), 13 – 19 sierpnia

- Uszy (muzyka/dźwięk), 20 – 26 sierpnia

- Język (poezja/pisanie/teatr), 27 sierpnia – 2 września

 

Informacje praktyczne:

Noclegi kosztują 18/20€ za noc, w zależności od długości pobytu (18€ przy pobycie dłuższym niż 5 nocy). Roczna składka członkowska wynosi 12€. Wyżywienie we własnym zakresie lub w ramach kolektywnej samoorganizacji.

 

 

Zapisy: contactpaf@gmail.com.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia