ENG
A A A
 lipiec 2018 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Joseph Tmim – warsztaty Master Class

10 lipca 2018

Warsztaty

W dniach 11-12 sierpnia, w godzinach 10.00-12.00 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na bezpłatne warsztaty Master Class przeznaczone dla zawodowych tancerzy tańca współczesnego oraz dla osób o wysokim poziomie umiejętności tanecznych i ruchowych. Zajęcia poprowadzi Joseph Tmim. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zgłoszenia do 20 lipca na adres: warsztatywdd@gmail.com

Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie linka do solo trwającego maksymalnie 60 sekund.

 

Uczestnicy zostaną wybrani na warsztat przez Josepha Tmima na podstawie umiejętności technicznych, aby zapewnić wysoki poziom grupy.

 

Joseph Tmim uczy klarowności i skuteczności w wyrażaniu przekazu tanecznego. Praca będzie bazowała na wysokich, technicznych umiejętnościach tancerzy, poszukiwać będą precyzji i fizykalności ruchu, która tworzy i rozwija animalistyczny ruch tancerza. Uczestnicy sprawdzą, jak w bezpośredni sposób wpływa ona na przekaz artystyczny. Po drugie zestawią ekstremalny poziom animalistycznej energii z najczystszą miękkością oraz harmonią, którą można osiągnąć w momencie wyczerpania.

 

Równocześnie uczestnicy warsztatów będą pracować z muzykalnością, wewnętrznym rytmem, kontrastem prędkości, tempem ruchu i znalezieniem naturalnego beat’u.

 

Zajęcia będą ułożone w główne bloki:

- rozgrzewka w centrum,

- drążek współczesny,

- opanowanie repertuaru,

- indywidualne uwagi i coaching

 

Praca będzie intensywna, językiem szkoleniowym będzie język angielski.

 

Drugiego dnia, na zakończenie Master Class o godz. 17.00, odbędzie się pokaz pracy warsztatowej oraz rozmowa z prowadzącym i uczestnikami.

 

Joseph Tmim – urodzony i wykształcony w Izraelu. Przez 5 lat był solistą i choreografem Batsheva Dance Company, z którą odbył trasy po całym świecie. Tańczył w Teatrze Bremer oraz w Teatrze Tańca Bochumer jako solista. Od 1987 roku pracuje jako choreograf i nauczyciel tańca, głównie w Berlinie. Występował w Europie i poza nią, uzyskując międzynarodowe nagrody za swoje dzieła. Od 1988 roku do 1993 roku był wicedyrektorem Dance Berlin. Od 1993 roku prowadzi własny zespół Tolada Dance Company. Jego pierwsza produkcja Le vent odniosła międzynarodowy sukces. Był choreografem i nauczycielem Muza Dance Company, Kibbutz Dance Company, Sacha Watlz & Guests, nauczycielem na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Dzisiaj szkoli na uczelniach europejskich, w tym w Budapeszcie i tworzy choreografie dla wielu akademii tańca, zespołów, wykłada na seminariach w Izraelu i za granicą.

 

Kuratorka: Maja Katarzyna Molska, Warsaw Dance Department/Fundacja Movementum

 

Warsztat organizowany w ramach Programu Warsztatów w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie finansowanego przez m.st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia