ENG
A A A
 kwiecień 2019 

XI Gdański Festiwal Tańca: Konkurs „Rezydencja/Premiera 2019” – nabór projektów

18 października 2018

Konkurs

Klub Żak ogłasza nabór projektów w ramach konkursu „Rezydencja/ Premiera 2019” w ramach XI Gdańskiego Festiwalu Tańca. Konkurs dotyczy projektu na spektaklu z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego. Konkurs jest adresowany do tancerzy z Polski i uczestników konkursu „Solo Dance Contest”, organizowanego przez Klub Żak w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Aplikacje konkursowe mogą składać osoby  mieszkające na terenie Polski co najmniej od 1 stycznia 2018 roku oraz tancerze mieszkający za granicą, którzy prezentowali swoje spektakle w ramach konkursu Solo Dance Contest organizowanego w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca w latach 2014 – 2018.

 

Wybrane projekty zostaną zrealizowane w Klubie ŻAK w okresie od lutego do czerwca 2019 roku. Tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu: 6.000 zł na duet, od 10.000 do 20.000 zł  na spektakl wieloobsadowy, pomoc techniczną w trakcie prób generalnych (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję, możliwość skorzystania z przestrzeni do prób.

 

Ponadto przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentora –  cenionego tancerza/tancerki  oraz choreografa/choreografki. W 2019 roku mentorami będą Patricia Apergi z Grecji, Eva Duda z Węgier oraz Jean Gaudin z Francji. Rezydencja lutowa i kwietniowa zakończy się pokazami premierowymi, spektakl realizowany w maju będzie miał premierę w ramach Xi Gdańskiego Festiwalu Tańca w 7 czerwca 2019.


Zgłoszenie powinno zostać wysłane w terminie do 28 listopada 2018 do godz. 23.00 (liczy się data i godzina wpływu aplikacji).

 

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie internetowej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl.

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Oświadczenia

Klauzula informacyjna

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 

 

Mentorzy:

 

Patricia Apergi/ Grecja

W 2006 roku założyła zespół Aerites. Była choreografką w sztukach teatralnych i operach np. dla rosyjskiej Opery w Permie. Została wybrana artystką europejskiej sieci EDN na lata 2013-2014 i Maison de la danse w Lyonie na lata 2016-2017. Jest także nauczycielką choreografii i improwizacji oraz współautorką książki History of Theatre and Theatrical Education.

 

Eva Duda/ Węgry

Ukończyła choreografię na Węgierskiej Akademii Tańca w Budapeszcie oraz reżyserię na Uniwersytecie Sztuk w Targu-Mures. Swój zespół Eva Duda Dance Company założyła w 2009 roku, a pierwszy spektakl grupy zdobył nagrodę Rudolfa Labana. Część jej spektakli  jest dość eksperymentalna, ale pracowała także nad spektaklami operowymi i musicalami. Jest gościnną wykładowczynią w szkołach na Węgrzech i w Europie: (m.in. na Uniwersytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej w Budapeszcie). Jest też członkinią zarządu Związku Węgierskich Choreografów.

 

Jean Gaudin / Francja

Tańczył w spektaklach Maurice’a Béjarta, Carolyn Carlson, Peter Goss i innych. Po tych doświadczeniach założył własny zespół. W teatrze pracuje od 1995 roku. W ciągu swojej kariery choreograficznej pracował z artystami wideo i reżyserami, muzykami i kompozytorami. Do dzisiaj jego nazwisko figuruje pod ponad 30 choreografiami i 14 pracami wideo. W ostatnich latach jest często zapraszany jako mentor i doradca artystyczny.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia