ENG
A A A
 lipiec 2019 
Troy Powell, fot. Eduardo Patino

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: masterclass z Troyem Powellem z Ailey II

6 listopada 2018

Warsztaty

W sobotę 17 listopada 2018 w godz 12.00-15.00 organizatorzy XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie zapraszają na warsztaty mistrzowskie z dyrektorem artystycznym zespołu Ailey II – Troyem Powellem. Masterclass został przygotowany specjalnie dla profesjonalnych tancerzy, absolwentów szkół baletowych i studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.

 

Zgłoszenia wraz z krótkim tanecznym CV należy nadsyłać do 12 listopada na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Koszt: 120 zł / 110 zł* (*dla uczestników zajęć Centrum Ruchu)

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór może zostać zakończony wcześniej, jeśli lista będzie pełna.

 

Miejsce: sala baletowa, Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

 

Troy Powell jest nowojorczykiem, 1 lipca 2012 roku został drugim prowadzącym Ailey II od założenia zespołu w 1974 roku. Powell rozpoczął naukę tańca w wieku 9 lat w Ailey School, jako stypendysta. Po ukończeniu High School of Performing Arts został członkiem Ailey II i dołączył do Alvin Ailey American Dance Theater w 1991 roku. Zanim został mistrzem w Ailey School i choreografem w Ailey II, przez 10 lat występował wraz z zespołem w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej oraz Afryce Południowej. Układał choreografię dla Alvin Ailey American Dance Theater, Ailey II, Ailey School, Dallas Black Dance Theater, National Dance Company of the Bahamas oraz Alaska Dance Theater, a także do trzech odcinków Ulicy Sezamkowej. Gościnnie współpracował z takimi zespołami jak Batsheva, Dallas Black Dance Theater i Complexions. Powell wystąpił w reklamie American Express z artystami z Ailey, a także pojawił się w telewizji w sztuce The Coloured Museum George’a C. Wolfe’a, w programie telewizyjnym Great Performances na kanale PBS w specjalnym wydaniu Dance in America A Hymn for Alvin Ailey, w choreografii Judith Jamison, w programie America’s Next Top Model, a ostatnio w polskiej wersji So You Think You Can Dance.

 

Caroline Theodora Dartey od piątego roku życia trenowała gimnastykę artystyczną w swoim rodzinnym mieście Genewie, osiągając w rezultacie światowy poziom. W latach 2009-2011 wygrywała zawody w Szwajcarii w swojej kategorii. Później zaczęła naukę tańca w Conservatoir Populaire de Musique, Danse et Théâtre w Genewie. Dartey była także stypendystką w szkole Ailey School oraz występowała w memoriale Alvina Aileya podczas Ailey New York City Center w 2017 roku. To jej pierwszy sezon w Ailey II.

 

Marcel Wilson Jr ukończył Ailey/Fordham BFA Program in Dance. Zaczął tańczyć w wieku 15 lat, jako uczeń Talent Unlimited High School. Jako stypendysta trenował również w Martha Graham School, Dance Theater of Harlem, Manhattan Youth Ballet, Arts Umbrella oraz w szkole Ailey School. Występował gościnnie z artystami z Tokio Ballet School oraz wziął udział w Paradzie Macy’s z okazji Święta Dziękczynienia. Wykonywał choreografie Alvina Aileya, George’a Balanchine’a, Marthy Graham, Williama Forsythe’a, a także Jiříego Kyliána. To jego pierwszy sezon w Ailey II.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia