ENG
A A A
 lipiec 2019 
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Nabór referatów na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku”

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2019: Nabór referatów na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku”

15 kwietnia 2019

Konferencja

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do przesyłania propozycji referatów, które zostaną zaprezentowane podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Taniec w Warszawie. Sztuka tańca i choreografii w XX i XXI wieku. Trzydniowa konferencja, zaplanowana w dniach 19-21 września roku, będzie okazją do wymiany poglądów zarówno na temat współczesnej sytuacji artystów tańca, jak i podejmowanej przez nich praktyki ruchowej i choreograficznej. Dwa ostatnie dni, podczas których wygłaszane będą referaty, poświęcone zostaną wielowymiarowej refleksji na temat tańca i choreografii w Warszawie. Organizatorzy zachęcają do przedstawiania zarówno historycznego ujęcia tematu, jak i odwołań do współczesności.

 

Więcej o konferencji:

Konferencja naukowa organizowana w dniach 19-21 września 2019 roku przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie będzie próbą podsumowania aktywności warszawskiego środowiska tańca, analizie działalności artystycznej tancerzy i choreografów, a także uwarunkowaniach instytucjonalnych i finansowych, towarzyszących pracy twórczej. Stanie się okazją do wymiany poglądów zarówno na temat współczesnej sytuacji artystów tańca, jak i podejmowanej przez nich praktyki ruchowej i choreograficznej. Pierwszy dzień poświęcony zostanie omówieniu kwestii istotnych dla dotychczasowego oraz dalszego funkcjonowania twórców tańca w przestrzeni stolicy i zostanie przygotowany przez kuratorkę – Martę Seredyńską, po konsultacji z warszawskim środowiskiem tańca. Z kolei dwa kolejne dni będą zaproszeniem do wielowymiarowej refleksji na temat tańca i choreografii w Warszawie. W związku z tym organizatorzy zachęcają do zgłaszania referatów, proponujących zarówno historyczne ujęcia tematu, jak i odwołań do współczesności.

 

Referaty na temat tańca w Warszawie w XX i XXI wieku przedstawiane będą w ramach czterech bloków tematycznych:

Blok I: Sceny

Blok II: Postaci

Blok III: Choreografia

Blok IV: Społeczność

 

Zagadnienia, na które czekają organizatorzy konferencji to: miejsca rozwoju tańca w Warszawie, analiza twórczości poszczególnych zespołów, tancerzy czy choreografów, a także dzieł choreograficznych, działania amatorskie i społeczne w zakresie tańca oraz rozwój publiczności poprzez działania ruchowe dla społeczności Warszawy. Przyjęte ramy czasowe pozwalają skupić się zarówno na działaniach okresu międzywojennego, powojennego, jak i na współczesności. Szerokie ujęcie tematyki konferencji pozwala na różnego rodzaju propozycje badawcze, dlatego zaproszenie skierowane jest nie tylko do osób zajmujących się badaniami nad tańcem i choreografią, ale i do badaczy innych dziedzin, a także krytyków, kuratorów, managerów i artystów. Po prezentacji wystąpień w ramach każdego bloku przewidziana jest dyskusja z udziałem prelegentów.

 

Wystąpienia nie powinny być dłuższe niż 30 minut. Dla prelegentów przewidziane jest wynagrodzenie, osobom spoza Warszawy organizator zapewnia także noclegi.

 

Zgłoszenia:

Aby zgłosić się do udziału w konferencji należy wypełnić formularz dostępny tutaj oraz przesłać go na adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu

 

Termin zgłoszeń: 10 maja 2019 roku (informacja o zakwalifikowaniu do udziału w konferencji: do 20 maja 2019)

Termin konferencji: 19-21 września 2019 roku

Termin przesyłania tekstów do publikacji pokonferencyjnej: 30 września 2019 roku

Termin wydania publikacji pokonferencyjnej: grudzień 2019 roku

 

Pytania: konferencja@centrumsztukitanca.eu

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach: www.centrumsztukitanca.eu i https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

 

———————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Ilona Trybuła.

 

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik Teatr, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

 

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006 roku nr 90, poz. 631, z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuje organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia