ENG
A A A
 październik 2019 
fot. materiały organizatora

Koszalin: Nabór do turnieju 7. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu

12 lipca 2019

Konkurs

To ostatni moment na zgłoszenia do tegorocznego turnieju monodramów, który odbędzie się podczas 7. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty „Strzała Północy 2019” (w dniach 4-6 października 2019 roku). O koszalińską statuetkę oraz o Nagrodę Główną (przyznawaną przez publiczność) mogą ubiegać się twórcy – także tancerze i choreografowie – których debiut związany jest teatrem jednego aktora (bez względu na datę premiery przedstawienia). Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 lipca. 

 

Turniej ma formę otwartą i mogą w nim brać udział monodramy zgłoszone przez instytucje kultury, stowarzyszenia, niezależne grupy artystów, a także przez indywidualnych twórców. Nagrody i wyróżnienia koszalińska publiczność oraz rada artystyczna festwialu przyzna w czterech kategoriach: debiutu aktorskiego, reżyserskiego, dramaturgicznego i (lub) choreograficznego. Oceniane będą przedstawienia teatrów dramatycznych, teatrów tańca, radia i telewizji. 

 

Radę artystyczną festiwalu tworzą: Barbara Dziekan (przewodnicząca rady) – aktorka, profesor zwyczajny Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Aleksandra Dziurosz – dyrektor Warszawskiego Teatru Tańca i wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, Zdzisław Derebecki – dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie i Marek Kołowski – autor projektu, dyrektor festiwalu, wydawca serwisu Monodram w Polsce. Wsparcie programowe festiwalu: Ewa Wycichowska – Polski Teatr Tańca w Poznaniu i Janusz Kukuła – Teatr Polskiego Radia w Warszawie.

 

Organizatorem Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu – Debiuty jest Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie we współpracy z Urzędem Miejskim, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego, Muzeum, Centrum Kultury 105, Pałacem Młodzieży i Polskim Radiem Koszalin.

 

Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: www.teatrdialog.koszalin.pl

 

Szczegóły i karta zgłoszenia na stronie: www.teatrdialog.koszalin.pl oraz tutaj

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia