ENG
A A A
 sierpień 2019 

O nas

Witamy na stronie prowadzonej przez Instytut Muzyki i Tańca. Portal powstał w celu uzupełnienia luk w informacji i promocji tańca artystycznego w Polsce (balet, taniec współczesny, taniec ludowy, taniec dawny, antropologia tańca). Składa się przede wszystkim z powiązanych ze sobą baz danych, które są systematycznie aktualizowane i uzupełniane. W chwili obecnej na portalu znajduje się najwięcej informacji na temat tańca współczesnego i baletu, pozostałe dziedziny tańca artystycznego będą stopniowo uzupełniane.

 

W bazie „Ludzie tańca” znajdują sylwetki tancerzy, choreografów, pedagogów, menedżerów i krytyków związanych z tańcem.

 

W bazie „Instytucje” znajdą Państwo informacje o zespołach, teatrach, festiwalach oraz stowarzyszeniach i fundacjach.

„Edukacja” gromadzi informacje o różnych formach edukacji tanecznej dostępnych w Polsce.

 

„Teksty” to zaproszenie do lektury przedruków z prasy specjalistycznej i portali internetowych od  lat 90.  oraz teksty własne: sylwetki, wspomnienia, rozważania teoretyczne i relacje z wydarzeń. Teksty pogrupowane są na kategorie: artykuły, recenzje, relacje, teksty własne i wywiady.

 

„Bibliografia” to baza adresów pozycji monograficznych związanych z tańcem i wydanych w Polsce, jak również artykułów w czasopismach i publikacjach zbiorowych oraz w internecie. Baza ta posiada dodatkową, wewnętrzną wyszukiwarkę.

 

Baza spektakli będzie stopniowo uzupełniania o charakterystykę powstałych w Polsce i/lub stworzonych przez polskich artystów spektakli tanecznych.

 

W zakładce „Zagranica” znajdą Państwo najważniejsze informacje o instytucjach tańca za granicą (centra choreograficzne, ośrodki tańca, szkoły), festiwalach  oraz wydarzeniach ze świata tańca.

 

Ponadto portal udostępnia dział „Aktualności”, w którym mogą Państwo znaleźć bieżące informacje o wydarzeniach tanecznych (głównie w Polsce, ale także na świecie, krótkie omówienia oraz polecane przez nas artykuły, zamieszczane w dziale „Teksty”).

 

Strona TaniecPolska dysponuje również Kalendarium, które ma pozwolić pasjonatom tańca i profesjonalistom na lepszą orientację w wydarzeniach związanych z tańcem artystycznym. Dostęp do kalendarium można uzyskać również z poziomu zakładki Wydarzenia.

  

Wszystkie działy są w trakcie rozbudowy i będą cyklicznie uzupełniane. Strona ma służyć użytkownikom poszukującym informacji o tańcu w Polsce.  Zachęcamy zespoły, artystów, instytucje i wszystkich zainteresowanych do przesyłania informacji o sobie i swoich działaniach artystycznych.

 

Stronę współtworzyli: Katarzyna Gardzina-Kubała (balet), Julia Hoczyk, Witold Mrozek i Aleksander Szymański (bibliografia wydawnictw książkowych).

 

Obecnie stroną zajmują się Julia Hoczyk (redaktorka prowadząca) i Adela Prochyra (redaktorka). Bazy danych o zespołach i artystach baletowych są aktualizowane przez Katarzynę Gardzinę-Kubała. Za tłumaczenie strony na język angielski do lutego 2013 odpowiedzialna była Magdalena Wodyńska. Obecnie tłumaczeniem zajmuje się Monika Tacikowska.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia