ENG
A A A
 styczeń 2019 
materiał promocyjny

Zespół z Beijing Dance Academy wystąpi w Operze Śląskiej w Bytomiu i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

23 stycznia 2019

W czwartek, 24 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i w sobotę, 26 stycznia w Operze Śląskiej w Bytomiu będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl baletowy – Guo Feng w wykonaniu tancerzy z Beijing Dance Academy, jednej z największych szkół tańca na świecie, a przy tym najważniejszej i najlepszej szkoły tańca w Chinach.  

 

Spektakl Guo Feng oparty jest na pieśniach miłosnych, pochodzących ze starożytnego chińskiego zbioru pieśni, wierszy i hymnów Shi Jing. Choreografowie Beijing Dance Academy w Guo Feng połączyli proste pieśni ludowe w jednolitą całość, aby za pomocą nowoczesnych, oryginalnych środków choreograficznych przedstawić barwne życie Chińczyków z tamtego okresu. Taniec i starożytna poezja łączą się w tym spektaklu w uniwersalnym, globalnie zrozumiałym języku ciała.

 

Ziemia bohaterką premiery w Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca – wyniki konkursu

23 stycznia 2019

Polski Teatr Tańca rozstrzygnął konkurs na realizację premiery w Roku Wyklętych. Spektakl, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia 2019 roku, w Międzynarodowym Dniu Tańca, wyreżyseruje Katarzyna Raduszyńska. Będzie to pierwsza teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Choreografię przygotuje Artur Bieńkowski, związany z Teatrem ROZBARK. Scenografię i kostiumy zaprojektuje Paweł Walicki, autor kilkudziesięciu scenografii teatralnych i filmowych. Organizatorzy konkursu docenili oryginalność koncepcji, wielowymiarowość teatralnej wizji, wyobraźnię inscenizacyjną oraz uniwersalność przesłania, która pozwoli na satysfakcjonującą komunikację z widzami w Polsce i za granicą. 

 

W Polskim Teatrze Tańca rozpoczął się Rok Wyklętych

22 stycznia 2019

Styczeń jest pierwszym miesiącem Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca. Podczas jego trwania organizatorzy zapraszają do wspólnej podróży nieutartym traktem wypartych wątków i tematów, oswajania postaci, historii i zjawisk napiętnowanych, zapomnianych, zepchniętych na margines, okrzykniętych tabu, postrzeganych jako Jungowski cień na poziomie zbiorowym lub osobistym, ale też fascynujących, nieznanych, domagających się zgłębienia, być może „przepisania”, reinterpretacji, ponownego odkrycia. Zanim powstaną nowe spektakle (pierwsza premiera 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca), Teatr pokaże produkcje z Roku Bogów 2018 i Roku Guślarzy 2017, które pozwalają zobaczyć boskie wątki w ludzkich historiach i przyjrzeć się materialnemu i duchowemu wymiarowi polskiej tradycji i obyczajowości.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia