ENG
A A A
 maj 2018 
Projekt plakatu: Piotr Depta-Kleśla.

Szczecin: Spektakle taneczne na Przeglądzie „Kontrapunkt”

24 maja 2018

W ramach LIII Przeglądu Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie zaplanowano kilka prezentacji spektakli tanecznych. Jako pierwszy 25 maja w ramach nurtu Off Kontrapunkt wystąpi japoński artysta butoh, Atsushi Takenouchi, który pokaże solo Embrace, z muzyką na żywo w wykonaniu Hiroko Komiyi. 26 maja będzie można zobaczyćPlan B for Utopia (dwie prezentacje) w wykonaniu zespołu Joan Clevillé Dance ze Szkocji. To łączące teatr, taniec oraz storytelling przedstawienie w reżyserii i choreografii Joana Clevillé’a, z udziałem dwójki charyzmatycznych tancerzy podejmuje temat roli wyobraźni i kreatywności w życiu człowieka.   28 maja dwukrotna prezentacja Shall We Dance izraelskiego Home Made Ansamble w reżyserii i choreografii Abigail Rubin.  Jest to ujmująca formalną prostotą, a zarazem poruszająca historia młodego mężczyzny – tancerza. Aithan Harrari ma oryginalny zawód: organizuje spotkania, podczas których wykonywane są izraelskie tańce folkowe. Tego samego dnia odbędzie się również pokaz spektaklu Cezary idzie na wojnę Komuny//Warszawa, w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Spektakl jest opowieścią performatywną o wyprawie mitologicznego wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny. 

Dni Sztuki Współczesnej, mat. własne organizatora

Białystok: Taniec na XXXIII Dniach Sztuki Współczesnej

23 maja 2018

Od 22 do 27 maja trwają Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Organizowany od 1985 roku festiwal to najstarsze i największe tego typu wydarzenie w regionie. Prezentowane są na nim głównie realizacje z dziedziny teatru, ale od lat na DSW można także oglądać spektakle taneczne i ruchowe. Podczas tegorocznej, 33. edycji, pokazanych zostanie pięć: spektakl dla dzieci z udziałem tancerzy Blisko w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak, Szczelina Teatru Chorea, Cezary idzie na wojnę Komuny // Warszawa, My/Wy Krakowskiego Teatru Tańca oraz Wesele.Poprawiny Polskiego Teatru Tańca. Po spektaklu PTT organizatorzy zapraszają na spotkanie z twórcami, które poprowadzi krytyczka tańca Anna Królica. 

 

Fot. materiały organizatorów.

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu – pokaz przedpremierowy

22 maja 2018

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na przedpremierowy pokaz nowej produkcji Real Love, realizowanego z zespołem przez choreografa Daniela Abreu. Prezentacja odbędzie się 23 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Teatru Tańca Zawirowania przy ulicy Belwederskiej 20/22 (wejście od Sułkowickiej). Spektakl porusza tematykę rożnych aspektów miłości. Projekt jest rezultatem rezydencji hiszpańskiego choreografa w Warszawie. Oficjalna premiera spektaklu odbędzie się podczas letniej odsłony XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (22-27 czerwca 2018).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia