ENG
A A A
 sierpień 2018 
Fot. Pat Mic.

Warszawa: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Pompa funebris” – premiera

14 sierpnia 2018

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na w dniach 1-2 września o godz. 19.00 do Komuny//Warszawa (ul. Lubelska 30/32) na premierę spektaklu Pompa funebris. Będzie to politycznie (nie)zaangażowany ceremoniał pogrzebowy, w którym osobiste mitologie są radykalnie przetwarzane w odosobnionych mikroceremoniach żałobnych. Twórcy dekonstruują sarmacko-populistyczną instytucję staropolskich obrzędów pogrzebowych pompae funebre, z przełomu XVII i XVIII wieku i konfrontują ją z kontekstem komunikacyjnej próżni i kryzysu politycznego. Tworzą świat pozbawiony cieni – przeszłości, pamięci i postpamięci. Monochromatyczna, prześwietlona przestrzeń staje się miejscem, w którym pasywne oczekiwanie jako forma przetrwania przeistacza się w bierny opór. Pozbawiona sensu werbalizacja emocji kształtuje mikrokosmos nowych kodów i gestów. Pozornie bierne ciało i pasywny umysł ostatecznie przeciwstawiają się odrętwieniu.

Berlin: Rozpoczął się jubileuszowy festiwal Tanz im August 2018

13 sierpnia 2018

W dniach 10 sierpnia – 2 września 2018 w Berlinie odbywa się trzydziesta, jubileuszowa edycja festiwalu Tanz im August, organizowana przez centrum HAU Hebbel am Ufer. Na festiwalu wystąpi ponad 200 artystów i artystek z 18 krajów, którzy zaprezentują 30 produkcji podczas 80 spektakli w 11 lokalizacjach. W programie znalazły się m.in. występy gościnne wybitnych choreografów i choreografek z Niemiec i zagranicy oraz prezentacje artystów i artystek działających na berlińskiej scenie tanecznej. Dyrektorka artystyczna Tanz im August, Virve Sutinen, wraz z dyrektorką HAU Hebbel am Ufer, Annemie Vanackere, przygotowały bogaty program wydarzeń, który rozpoczęła weekendowa prezentacja choreografii Trois Grandes Fugues autorstwa Lucindy Childs, Anne Teresy De kKersmaeker oraz Maguy Marin w wykonaniu zespołu Ballet de l’Opéra de Lyon. Oprócz nich swoje prace zaprezentują również Alan Lucien Øyen i Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, Constanza Macras i Dorkypark, Big Dance Theater, Company Wayne McGregor, Compagnie Käfig, brazylijski zespół Bruno Beltrão / Grupo de Rua, Isabelle Schad, Adam Linder, a także reprezentujący katalońską scenę tańca Mal Pelo i Cia Vero Cendoya.

Kraków: Konferencja Polskiego Forum Choreologicznego 2018

10 sierpnia 2018

W dniach 14-16 września 2018 (piątek-niedziela) Polskie Forum Choreologiczne i Opera Krakowska zapraszają do udziału w corocznej konferencji naukowej. Publikujemy szczegółowy program. Konferencja będzie połączona z premiera osiemnastego tomu rocznica „Studia Choreologica”, wydanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. WSTĘP WOLNY.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia