ENG
A A A
 październik 2018 
Uczestnicy i laureaci konkursu. Fot. z archiwum zespołu Pracowni Tańca PRYZMAT

Polskie artystki nagrodzone w Belgradzie

15 października 2018

Z przyjemnością informujemy, że podczas XXII Festiwalu Miniatur Choreograficznych w Belgradzie solo Lullaby for the Restless w wykonaniu i choreografii Aleksandry Krajewskiej (Polska/Warszawa) zdobyło II nagrodę (1000 euro), a duet Pracowni Tańca PRYZMAT zeSTROjeNIE/ harMOnizaTION w wykonaniu i choreografii Marty Jakimicha i Pauliny Spiel (Polska/Olsztyn) – III nagrodę (500 euro). Spektakl The doubts and reflections of Eve w wykonaniu i choreografii Marty Kosieradzkiej (Polska/Warszawa) został zakwalifikowany do gali finałowej konkursu.

 

Sopot/Gdańsk: Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman” – premiera

15 października 2018

W dniach 24-25 października Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz zapraszają na premierę performansu Atman. To ich trzeci wspólny autorski projekt, będący jednocześnie zamknięciem tryptyku, w skład którego wchodzą: Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza z 2008 roku i Strefa zagrożenia z 2012 roku. Premierowe pokazy odbędą się w Sopocie (24 października godz. 20.00, klubokawiarnia Dwie Zmiany ul. Boh. Monte Cassino 31) i w Gdańsku (25 października godz. 20.00, Klub Ziemia, ul. Grunwaldzka 76/78).

IMiT/Program wydawniczy 2018: Ukazała się książka „Teoria tańca w polskiej praktyce” autorstwa Hanny Raszewskiej-Kursy

12 października 2018

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa UNIVERSITAS w Krakowie, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2018, ukazała się  książka Hanny Raszewskiej-Kursy Teoria tańca w polskiej praktyce. Główną część stanowi zbiór 24 wywiadów z polskimi teoretykami i teoretyczkami tańca, osobami zajmującymi się badaniami i krytyką oraz organizacją życia tanecznego. Układ wywiadów jest chronologiczny, co pozwala przyjrzeć się temu, jak kolejne roczniki korzystają z dokonań wcześniejszych. Część ta jest opatrzona rozdziałem na temat rozwoju teorii tańca w Polsce w XX i XXI ieku. W oddzielnej części zostały naszkicowane sylwetki artystek i artystów, którzy oprócz sztuki tańca zajmują się także nauką o nim i organizacją znaczących wydarzeń tanecznych.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia