ENG
A A A
 luty 2019 
Federica Bottini, Fot. Paweł Wyszomirski

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Michał Przybyła, Dominik Więcek „Bromance”, Laura Guy, Federica Bottini „Up Stay Up”

24 lutego 2019 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Organizatorzy 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca zapraszają na dwa spektakle: Bromance w choreografii i wykonaniu Michała Przybyły i Dominika Więcka oraz Up Stay Up Laury Guy i Federiki Bottini.

 

Podczas 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca pokazane zostaną cztery wyjątkowe spektakle artystów znanych publiczności dzięki międzynarodowemu konkursowi Solo Dance Contest, który nie tylko ukazuje kierunki w europejskim tańcu i promuje młodych artystów, ale przede wszystkim łączy i wzmaga twórczy ferment. Zatańczą: ubiegłoroczna zwyciężczyni – Leila Ka, która podbiła serca gdańskiej publiczności niezwykle precyzyjnym i ujmującym solo Pode ser, Dominik Więcek, kilkukrotny finalista, a także laureat nagrody publiczności, Federica Bottini, której rozwój sceniczny mogliśmy obserwować na przestrzeni kilku lat, w duecie z Laurą Guy, oraz tegoroczna rezydentka – Sarah Bleasdale, która rozśmieszyła widownię do łez podczas Solo Dance Contest 2016.

Kraków/„Program wydawniczy 2018”: „Bo taniec przybiera różne formy” – spotkanie z Hanną Raszewską-Kursą

Kraków/„Program wydawniczy 2018”: „Bo taniec przybiera różne formy” – spotkanie z Hanną Raszewską-Kursą

26 lutego 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10

Spotkanie

Wydawnictwo Universitas zaprasza na spotkanie autorskie z Hanną Raszewską-Kursą wokół jej książki Teoria tańca w polskiej praktyce.  Chociaż autorka zajmuje się przede wszystkim choreologią (rozumianą zarówno szeroko jako historia tańca scenicznego, jak i wąsko jako teoria ruchu) oraz krytyką tańca, nie pomija innych gałęzi wiedzy choreologicznej. Opowie o nich wszystkich w rozmowie z Karoliną Wycisk, krytyczką teatralną, edukatorką i kuratorką. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu wydawniczego 2018.

Fot. Bartłomiej Sowa.

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

5 marca 2019 - 6 marca 2019 | godz. 11:00 | Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego | 53 - 121 Wrocław

Pokaz spektaklu

Mikrokosmos jest swobodną interpretacją Calineczki. Baśń jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia