ENG
A A A
 wrzesień 2018 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona jesienna: ASMED-Balletto di Sardegna „Tempesta”

28 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek ZAWIROWANIA, ul. Belwedeska 20/22

29 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Ośrodek ZAWIROWANIA, ul. Belwedeska 20/22

Pokaz spektaklu

W ramach jesiennej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Tempesta w choreografii Cateriny Genty. Tempesta to urocze, zachwycające, delikatnie ironiczne, kalejdoskopowe dzieło teatru i tańca. Dzięki swoim porywającym pieśniom Tempesta daje wgląd w senny świat zawieszony w czasie i przestrzeni, gdzie życie magicznie i równolegle toczy się w jego rozmaitych formach. 

Fot. materiały Sopockiego Teatru Tańca.

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Melencolia” – reż. i chor. Jacek Krawczyk

28 września 2018 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

Pokaz spektaklu

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do spektaklu Melencolia jest  wizjonerskie dzieło renesansowego artysty Albrechta Dürera Melancholia I (1514). Zagadkowość miedziorytu, bogactwo jego symboli i ukrytych znaczeń, metafor oraz alegorii intryguje i inspiruje humanistów do podążania za niezwykłym, żywym intelektem twórcy. Ponadczasowa, uniwersalna symbolika tego dzieła jest punktem wyjścia do rozważań na temat osobliwego stanu ducha, jakim jest melancholia.  Z mrocznego miedziorytu Dürera wyłania się przede wszystkim obraz intrygującej uskrzydlonej postaci, Kobiety-Anioła, istoty wyższej w emocjonalnym stanie niemocy, rozpaczy rozumu. Postać jest niewątpliwie alegorią artysty, mającego dekadencką, katastroficzną wizję świata. I tylko  leżące na kolanach Anioła księga i cyrkiel – symbole Twórcy-Architekta Świata – dają nadzieję na przetrwanie sztuki, osiągnięcie harmonijnego, świetlistego stanu duszy.

Fot. materiały organizatorów

Warszawa/XVII Festiwal Ciało/Umysł: warsztaty z artystami biorącymi udział w tanecznej walce

29 września 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Samo Centrum Wszechświata, ul. Chłodna 29

Warsztaty

W ramach XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na warsztaty z artystami biorącymi udział w tanecznej walce. Podczas 1,5-godzinnych zajęć uczestnicy warsztatów zapoznają się z techniką tańca zaproszonych artystów. Przygotują się razem z nimi do walki. Podczas niedzielnej walki będzie runda, w której uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił. Poziom wszystkich zajęć jest średniozaawansowany. Wymagane jest wcześniejsze doświadczenie ruchowo-taneczne.  iczba miejsc ograniczona.

 

Rezerwacje miejsc poprzez formularz online:

https://goo.gl/forms/9fsr869J4mBpwsoh1

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia