ENG
A A A
 lipiec 2018 
Fot. Artur Strąk

Kraków: XIX Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”: „Wojna i pokój” – warsztaty

22 lipca 2018 - 29 lipca 2018 | Kraków: Nowodworek, ul. Na Groblach 9

Warsztaty

Wojna i pokój to tytuł tegorocznego, 19. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca 2018 roku w Krakowie. Balet Cracovia Danza – organizator tego znanego w świecie festiwalu – w tym roku zapowiada wiele atrakcji, artystycznych i warsztatowych. W warsztatach tanecznych pojawi się wiele nowości, w tym tańce dotyczące zarówno wojny, jak i pokoju. 

 

Rejestracja na warsztaty trwa do 5 lipca. 

Zgłoszenia: ardentesole@ardentesole.art.pl.

Fot. materiały organizatorów

Koszęcin/Letnia Szkoła Tańca Współczesnego 2018: „Pas de Bach” – spektakl muzyczno-taneczny

23 lipca 2018 | godz. 20:00 | Koszęcin: Sala Widowiskowa w Pawilonie im. Elwiry Kamińskiej , siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny ul. Zamkowa 3.

Pokaz spektaklu

W ramach Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie odbędzie się spektakl muzyczno-taneczny Pas de Bach. Przedstawienie powstało dzięki współpracy Barbary Szczawińskiej altowiolistki Cracovia Divertimenti i choreografa Bernadetty Zwierowskiej. Spektakl oparty na technice tańca współczesnego i klasycznego. Muzyka otacza ciała tancerzy, przenika w ich wnętrze i oddziałuje na zmysły. Muzyka na żywo i taniec przeplatają się ze sobą oraz dopełniają, tworząc nierozerwalną całość.

 

Więcej informacjihttp://www.zespolslask.pl

 

Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 2: Cláudia Dias „Tuesday: All That Is Solid Melts Into the Air”

24 lipca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Studio, plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

Cláudia Dias, zafascynowana w dzieciństwie popularnym w Portugalii programem telewizyjnym Vasco Granji, magicznymi światami, które tworzył z plasteliny, tektury lub pojedynczej linii, ponad trzydzieści lat później przywołuje je w swoim spektaklu. Nawiązując do cytatu z Manifestu komunistycznego, pokazuje, jak wszystko, co stałe, rozpływa się w powietrzu, wszystko, co święte, zostaje sprofanowane, a człowiek jest zmuszony stanąć twarzą w twarz z prawdziwymi warunkami życia. 

 

Projekt realizowany jest w ramach Performing Europe 2020. Sezon 2.

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia