ENG
A A A
 listopad 2018 
we_selle, fot. Maciej Rukasz

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „We_selle” – chor. Wojciech Mochniej

18 listopada 2018 | godz. 21:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na spektakl We_selle w choreografii Wojciecha Mochnieja. Punktem wyjścia spektaklu jest wesele jako ceremonia, która w sposób szczególny pokazuje przekrój społeczny i osobowościowy weselników. Wesele to zabawa, czas podpatrywania i tym samym kreowania siebie. Inspiracją jest także dramat Stanisława Wyspiańskiego oraz kolejne jego interpretacje. Mochniej w swoim autorskim spektaklu będzie poszukiwał platformy pomiędzy dramatem, jego interpretacjami a swoimi doświadczeniami. Istotne dla twórcy motywy, symbole i postaci/ charaktery zostaną osadzone w nowej rzeczywistości, która zostanie zbudowana na filarach doświadczenia życia na emigracji i patrzenia z dystansu na nasze silnie zakorzenione narodowe cechy wpływające także na kondycję społeczeństwa polskiego współcześnie.

Warszawa/ Ruch w Instytucie 2018: Iza Szostak „Zmysły. Eksperyment. Choreografia i tekst” – warsztaty

Warszawa/ Ruch w Instytucie 2018: Iza Szostak „Zmysły. Eksperyment. Choreografia i tekst” – warsztaty

19 listopada 2018 | godz. 09:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, w godz. 9.00-11.00.

26 listopada 2018 | godz. 09:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, w godz. 9.00-11.00.

Warsztaty

W ramach cyklu Ruch w Instytucie 2018 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w cztery kolejne poniedziałki listopada do udziału w warsztatach z Izą Szostak, zatytułowanych Zmysły. Eksperyment. Choreografia i tekst. Podczas warsztatów uczestnicy zajmą się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe, jak i za pomocą zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzaniu wyobraźni, pomysłowości oraz odkrywaniu dotychczas nierozpoznanych możliwości ciała.

 

Bilety: pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60. roku życia – 15 zł), karnet na cykl – 290 zł (250 zł w przedsprzedaży).

Bilety na stronie: www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym.

Fot. Eliza Krakówka

Warszawa/ Centrum Sztuki Tańca/ „Animacje”: „Taniec z Parkinsonem” – cykl zajęć

19 listopada 2018 | godz. 10:30 | Warszawa: Studio Oh La La, ul. Pankiewicza 3, w godz. 10.30-13.00

26 listopada 2018 | godz. 10:30 | Warszawa: Studio Oh La La, ul. Pankiewicza 3, w godz. 10.30-13.00

3 grudnia 2018 | godz. 10:30 | Warszawa: Studio Oh La La, ul. Pankiewicza 3, w godz. 10.30-13.00

10 grudnia 2018 | godz. 10:30 | Warszawa: Studio Oh La La, ul. Pankiewicza 3, w godz. 10.30-13.00

Warsztaty

We wszystkie poniedziałki października i listopada oraz trzy pierwsze poniedziałki grudnia 2018 Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i Warsaw Dance Departmet zapraszają osoby dotknięte chorobą Parkinsona, ale również wszystkich pasjonatów ruchu (seniorów, juniorów) do udziału w projekcie Taniec z Parkinsonem. Będzie to cykl spotkań z profesjonalnymi tancerzami współczesnymi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą ruchową w cotygodniowych zajęciach ruchowych. Grupa ok. 30 osób będzie spotykać się na zajęciach raz w tygodniu z różnymi technikami tańca: improwizacją, improwizacją w kontakcie, taćem współczesnym, oraz terapią tańcem i ruchem. Nie będą to lekcje tańca, gdyż uczestnicy nie będą uczyć się konkretnych technik i kroków, ale będą mieli możliwość doświadczyć swobody ruchu, naturalnej ekspresji i na nowo nawiązać kontakt z własnym ciałem poprzez swobodny taniec, improwizację, pracę z obrazami, wyobraźnią. Projekt zakończy się otwartym wydarzeniem finałowym.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia