ENG
A A A
 luty 2019 
Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „Hydrokosmos” – reż. Konrad Dworakowski

20 lutego 2019 - 22 lutego 2019 | godz. 11:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20c.

Pokaz spektaklu

Konrad Dworakowski reżyseruje Hydrokosmos na podstawie Małej Syrenki Hansa Christiana Andersena.  Pierwsza premiera w jubileuszowym sezonie Wrocławskiego Teatru Pantomimy dedykowana jest młodym widzom. Akcja spektaklu rozgrywa się w dwóch równoległych światach – morskim i lądowym. Jest to opowieść o sile miłości i odwadze budzącej się w człowieku, który bardzo pragnie spełnienia swych uczuć. Choć oryginał baśni niesie ze sobą smutne skojarzenia, reżyser Konrad Dworakowski chce pokazać, że właśnie w samej miłości jest sens, w odwadze by do niej dążyć, w uczuciu, które nie poddaje się ocenie, w gotowości by sięgać do niej i zaryzykować wszystko.

 

Postać Małej Syrenki /Paula Krawczyk-Ivanov/ reinterpretuje pojęcia piękna, poświęcenia, miłości i odwagi, dzisiaj często sprowadzane do rangi sloganu czy karykatury. Reżyser przywraca im pierwotne sensy. Główna bohaterka początkowo sama zdaje się być zawstydza czystym i bezpretensjonalnym uczuciem, o które tak trudno nam czasem powalczyć.

Fot. M. Matuszak

Łódź: Teatr Wielki „Kopciuszek” - chor. Giorgio Madia

20 lutego 2019 | godz. 18:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

21 lutego 2019 | godz. 11:00 | Teatr Wielki w Łodzi | Łódź

Pokaz spektaklu

Giorgio Madia przystępując do pracy nad swoją wersją bajki, przeniósł ją w lata 50-te, gdyż tamten czas pozostał w jego pamięci jako „okres odrodzenia marzeń, nadziei i optymizmu. Równie silną inspiracją dla choreografa była Cinderella Walta Disneya - dzisiaj ikona popkultury. I tak powstała kolejna wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki. Ale na naszej scenie nie wszystko jest tak jednoznaczne jak w opowieściach Charles'a Perraulta i braci Grimm. Obsypane Złotymi Maskami przedstawienie tryska humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansują między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Podczas tego widowiska nikt nie będzie się nudził ani przez chwilę. W obecnej realizacji w roli macochy i złych sióstr można zobaczyć niesłychanie komiczny „męski” tercet, który na każdym kroku towarzyszy naszemu Kopciuszkowi...

fot. Richard Haughton

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Gecko „Instytut”

20 lutego 2019 | godz. 18:00 | Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

21 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

Pokaz spektaklu

Teatr Groteska zaprasza na spektakl Instytut cenionego i uznanego w środowisku międzynarodowym teatru fizycznego Gecko, który zostanie zaprezentowany w ramach festiwalu Materia Prima. Ta prowadzona przez Amita Lahava grupa artystów tworzy teatr instynktowny, oparty na wypracowanej przez siebie metodzie ruchu. Spektakl Instytut, z którym wystąpi przed polską publicznością, to opowieść o różnych, także niezrozumiałych obliczach ludzkiej natury – o lęku i wyobcowaniu współczesnego człowieka.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia