ENG
A A A
 listopad 2018 
"SOS (self ongoing speculations)”, fot. Anastasiia Oleksenko

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Olga Labovkina „In/Way/Out” i Buchok ART Family „SOS (self ongoing speculations)”

20 listopada 2018 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na dwa spektakle: In/Way/Out Olgi Labovkiny z Białorusi i SOS (self ongoing speculations) Buchok ART Family z Ukrainy.

materiały organizatora

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Frances Ha”, reż. Noah Baumbach

20 listopada 2018 | godz. 20:30 | Lublin: Kino Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Film tańca/o tańcu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na film Frances Ha w reżyserii Noah Baumbacha. 

Megan Bridge, fot. Juan Santacruz

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Megan Bridge „Morphic Resonance” i „(Un) Locking McClary”

21 listopada 2018 | godz. 13:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32 (Sala 307 / III piętro)

Pokaz spektaklu

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na spektakle Morphic Resonance i (Un) Locking McClary filadelfijskiej tancerki i choreografki Megan Bridge oraz na dyskusję na temat linii improwizacji i eksperymentowania w tańcu amerykańskim post-Judson. Morphic Resonance to solowa improwizacja Megan Bridge z oryginalną muzyką Petera Price'a. Jest to projekt performatywny oparty na poszukiwaniach, w których ciało tańczące solo jest nastawione na rezonans z dźwiękiem i przestrzenią, które je otaczają. Z kolei najnowsze solo Bridge: (Un) Locking McClary to kontrargument do teorii feministki i muzykolożki Susan McClary, która w 1987 roku porównała muzykę Beethovena, a w szczególności jego IX Symfonię, do gwałtu.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach roku edukacji CST w dziedzinie tańca współczesnego.

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia