ENG
A A A
 wrzesień 2018 
Fot. Katarzyna Szugajew

Kraków/Polska Sieć Tańca 2018: Anna Nowicka „Raw Light”

22 września 2018 | godz. 20:00 | Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury | Kraków

Pokaz spektaklu

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku Anna Nowicka pokaże spektakl Raw Light w Krakowskim Centrum Choreograficznym w Krakowie.

 

Spektakl powstał z ogromnej potrzeby bycia na scenie i „przetańczenia” tematów, które artystka badała przez ostatnich sześć lat: uwagi, snów i wyobraźni. Raw Light jest wymierną, fizyczną podróżą stającego się ciała; ulotną próbą nadania formy nieustannie zmieniającemu się doświadczeniu, działaniem umożliwiającym wyłonienie się migoczących obrazów; bezpośrednim uobecnieniem płynnego, wielowarstwowego ciała kalejdoskopowego, które tańczy w surowym świetle na styku realnego i wyobrażonego, odczuwanego i śnionego, odważnie wskazując niewidzialne i nieznane; język, oczy i kończyny zwrócone ku jasności. Z naciętej tkanki czasu i przestrzeni wyrasta trwałe zaufanie.

Fot. materiały organizatorów

Poznań: Warsztaty ruchowe dla mężczyzn. Prowadzenie: Dominik Więcek

23 września 2018 | godz. 17:00 | Poznań: Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35, godz. 17.00-18.30

12 listopada 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35, godz. 18.00-19.30

Warsztaty

Inkubator Kultury Pireus zaprasza na bezpłatne warsztaty ruchowe dla mężczyzn, które poprowadzi Dominik Więcek. Będzie to cykl jednorazowych, niepołączonych ze sobą spotkań przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn. Warsztaty skupiać się będą na zwiększaniu świadomości ciała, a zwłaszcza układu kostnego oraz mięśniowego. Zajęcia nie wymagają dotychczasowego doświadczenia, bądź żadnego treningu przygotowawczego.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisów należy dokonywać drogą mailową na adres: warsztatyruchowepoznan@gmail.com.

Fot. materiały organizatorów

Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Kielecki Teatr Tańca „Stymulacja ciała”, „Poza horyzont”

23 września 2018 | godz. 18:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Pokaz spektaklu

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokazy spektakli Kieleckiego Teatru Tańca Stymulacja Ciała oraz Poza horyzont, które odbędą się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach oraz Polskiej Sieci Tańca 2018.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia