ENG
A A A
 listopad 2018 
"Raw Light", fot. Katarzyna Szugajew

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Anna Nowicka „Raw Light” i Katarzyna Sitarz „PER-SONA”

21 listopada 2018 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na spektakl Raw Light Anny Nowickiej i performatywny koncert PER-SONA Katarzyny Sitarz.

Katowice: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu „Polska – moja Ojczyzna”

Katowice: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu „Polska – moja Ojczyzna”

21 listopada 2018 | godz. 18:00 | Katowice: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Scena w Galerii (Katowickiej), wejście: ul. 3 Maja 30, (poziom 2)

Pokaz spektaklu

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do świętowania wydarzeń z przeszłości, ale również zachętą do budowania wspólnej przyszłości. W ramach realizacji projektu „Niepodległa” na Śląsku odbędzie się cykl koncertów związanych z polską kulturą, głównie taneczną, w formie spektaklu muzyczno-baletowego o charakterze edukacyjnym z narracją historyczno-literacką. Organizatorami, pomysłodawcami i twórcami projektu są Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu w porozumieniu ze  Stowarzyszeniem Pro-arte, we współpracy z różnego typu śląskimi instytucjami kultury: Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK, Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Młodzieżowym Domem Kultury BATORY w Chorzowie, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach – Scena w Galerii oraz Regionalnym Instytutem Kultury.

W ramach projektu odbędą się cztery prezentacje na scenach czterech miast Śląska, tj. Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej i Katowic.

 

Podczas spektaklu zostanie zaprezentowanych pięć tańców narodowych, wskazując, że taniec narodowy jest nośnikiem kultury polskiej na przestrzeni wieków, umożliwiającym przetrwanie polskości w okresie zaborów. Poprzez tańce śląskie ukazana zostanie także kultura regionu. Projekt ma na celu budowanie wśród odbiorców świadomości związanej z kultywowaniem polskości w czasach zaborów przez wielkich kompozytorów epoki romantyzmu, Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki.

materiały organizatora

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „West Side Story”, reż. Robert Wise, Jerome Robbins

21 listopada 2018 | godz. 20:30 | Lublin: Kino Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

Film tańca/o tańcu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na kultowy film West Side Story w reżyserii Roberta Wise'a i Jerome'a Robbinsa. Film z muzyką Leonarda Bernsteina, nagrodzony 10 Oscarami. Wielu znawców kina uważa, że od tego obrazu zaczyna się historia nowoczesnego musicalu. Po raz pierwszy zerwano tu z rewiową, beztroską i kompletnie odrealnioną konwencją dotychczasowych klasyków tego gatunku.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia