ENG
A A A
 luty 2019 
fot. Aleksandra Osowicz

Kraków/Teatr im. Juliusza Słowackiego: Renata Piotrowska-Auffret „Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty“

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1

15 marca 2019 - 16 marca 2019 | godz. 19:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1

Pokaz spektaklu

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty to intymne spotkanie z Wyspiańskimi. Jest to praca z pogranicza performansu i choreografii eksperymentalnej, zestawiająca ciało Stanisława z ciałem Teosi, żony Wyspiańskiego. W tej uwspółcześnionej opowieści żony o mężu, tekst przeplata się z ruchem, a proces rozkładu i umierania ciała Wyspiańskiego z procesem więdnięcia kwiatu.

 

Wiem, uwielbiasz zwiędłe kwiaty jest częścią spektaklu Trzy kobiety, poświęconego życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Na pełen spektakl składają się opowieści trzech reżyserek-aktorek: Patrzę, patrzę, patrzę Magdy Miklasz, Izolatka Konrada Ewy Rucińskiej i wspomniana praca Piotrowskiej-Auffret. Projekty pierwotnie powstały w ramach wydarzenia Labirynt zwany Wyspiański, części festiwalu Wyspiański Wyzwala.

autor plakatu do "Baby-dziwo": Mirek Kaczmarek

Wałbrzych/Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego: „Baba-dziwo”, reż. i chor. Dominika Knapik - Premiera

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, pl. Teatralny 1 Scena Kameralna | Premiera

24 lutego 2019 | godz. 18:00 | Wałbrzych: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, pl. Teatralny 1 Scena Kameralna

Pokaz spektaklu

Utwór Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Baba-dziwo to brawurowa tragikomedia z 1938 roku, która mimo upływu 80 lat okazuje się być niezwykle aktualnym komentarzem politycznym do dzisiejszych wydarzeń. Zabawna historia kobiety-dyktatorki w trafny sposób punktuje gorączkę faszyzmu, która ogarnęła świat w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorka skupia się na problemie ludzi niepotrzebnych i odrzuconych, którzy stają się tyranami, kiedy tylko społeczeństwo, w przypływie szaleństwa daje im do tego możliwość. Za sprawą Dominiki Knapik baba-dziwo ożyje w formalnym i groteskowym spektaklu pełnym faktur, konturów i ruchu.

fot. Kurt Van der Elst

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: Toneelhuis/FC Bergman „300 el x 50 el x 30 el”

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 20:00 | Kraków: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17

Pokaz spektaklu

Tajemniczy tytuł spektaklu, na który zaprasza Teatr Groteska, organizator festiwalu Materia Prima, to nic innego jak wymiary biblijnej Arki Noego. Jego twórcy – młody, belgijski kolektyw teatralny Toneelhuis/FC Bergman – znani są z odważnego, eksperymentalnego podejścia do teatru. Spektakl, który zaproponują polskiej publiczności, to łącząca teatr i film produkcja – opowieść bez słów o życiu odciętej od świata wioski, stającej w obliczu katastrofy: zbliżającego się potopu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia