ENG
A A A
 luty 2019 
fot. Rhys Cozens

Kraków/V Festiwal „Materia Prima”: National Dance Company Wales „Folk”/„Atalaÿ”

22 lutego 2019 - 23 lutego 2019 | godz. 20:30 | Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Pokaz spektaklu

Teatr Groteska zaprasza na wieczór spektakli National Dance Company Wales (NDCWales) – nagradzanego i występującego na całym świecie repertuarowego teatru z Cardiff. Polskiej publiczności grupa przedstawi dwa spektakle, które znalazły się w programie tegorocznej edycji festiwalu Materia Prima. Pierwszy z nich Folk, z choreografią Caroline Finn, to tajemnicza bajka w stylu vintage – surrealistyczny obraz życia wspólnoty. Jako drugi widzowie zobaczą Atalaÿ, do którego choreografię stworzył Mario Bermudez Gil – artysta czerpiący inspirację ze swoich hiszpańskich korzeni i wieloletniej pracy w Izraelu w Batsheva Dance Company.

 

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy „BATORY_trans” – reż. Martyna Majewska

23 lutego 2019 - 24 lutego 2019 | godz. 19:00 | Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, Plac Orląt Lwowskich 20c.

Pokaz spektaklu

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na spektakl laureatki Konkursu na Debiut Reżyserski w Pantomimie Martyny Majewskiej – BATORY_trans. Przedstawienie inspirowane jest losami pasażerów statku Batory, opisanymi w książce Bożeny Aksamit Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia – Ameryka Linie Żeglugowe). Będzie to spektakl o wyobrażeniach – o tym, jak wyobrażamy sobie to, co by było i kim my bylibyśmy gdzieś indziej; o emigracji; o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

Polski Teatr Tańca, fot. Andrzej Grabowski

Kalisz/Centrum Kultury i Sztuki: Polski Teatr Tańca „No more tears” – reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna Lama Szydłowska

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Kalisz: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Łazienna 6

Pokaz spektaklu

Polski Teatr Tańca zaprasza na spektakl No more tears w reżyserii Iwona Vedrala i choreografii Krystyny Lamy Szydłowskiej. Autorska koncepcja spektaklu No more tears zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Wieczór boski na realizację premiery w ramach Roku bogów 2018, którego organizatorem był Polski Teatr Tańca. Produkcja tchnąca atmosferą czasu ustrojowej transformacji w Polsce, inspirowana jest biografią milionerki polskiego pochodzenia Barbary Piaseckiej-Johnson. Hipnotyzujące obrazy choreograficzne, przywołujące piękny, niespełniony polski sen o dobrobycie i niemal religijne zawierzenie charyzmatycznej przywódczyni, przypominające (w ruchu) zbiorowy trans, to pretekst do refleksji nad uniwersalnym bodźcem ludzkich działań, którym jest tęsknota za lepszym, szczęśliwszym życiem i bogactwem na różnych poziomach.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia